سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26797
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » راهکار آیةالله‌مکارم برای شناخت آمریکا
Print This Post

آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید با بیان اینکه برخی ماهیت آمریکا را نشناخته اند، گفت: حوادث روز و ناامنی ها در جهان برای شناخت آمریکا کافی است تا آنان دست از خودشیفتگی برابر آمریکا دست بردارند.

گروه فرهنگی سلام دلفان– وی روز چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم افزود: آمریکایی ها حیات خود را در ناامن کردن دنیا می دانند تا از این راه سلاحهای خود را به فروش رسانده و سرمایه ملت ها را غارت کنند.آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تلاش آمریکا برای ناامنی منطقه و کشورهای آن از جمله سوریه، مصر، عراق، یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان افزود: آمریکایی ها پس از این اقدامات حالا به سراغ ناامن کردن اوکراین، قاره آفریقا و آمریکای جنوبی آمده اند.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از چاپ و توزیع برخی کتب مبهم با عناوین اسلامی از جمله ختم مجرب و دعا گفت: عده ای سودجو با اهداف مادی، این کتاب را به افرادی گرفتار می فروشند، مردم باید مراقب باشند، چراکه این کتابها مملو از خرافات است و نتیجه آن بدبینی مردم به مذاهب می شود.

آیت الله مکارم شیرازی به مبلغان مذهبی تاکید کرد: برای ارشاد و در اختیار گذاشتن ادعیه اصلی و مستند به مردم تلاش کرده و به آنها آگاهی دهند.

وی کتاب مفاتیح نوین، زادالمعاد، کامل الزیارات و کتب مرحوم شیخ طوسی را از جمله کتب معتبر دعایی ذکر کرد.

این مرجع تقلید در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت تواضع در اسلام افزود: پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) نمونه کامل تواضع بودند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: در قرآن کریم نیز مکرر به ارزش تواضع اشاره شده که وصایای لقمان حکیم از آن جمله است.

وی با اشاره به آثار فردی و اجتماعی تواضع افزود: انسان با تواضع، از خودبرتربینی در امان مانده و جامعه نیز به وحدت، صمیمیت و محبت سوق پیدا می کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار