سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26849
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تحویل انبوه موشک‌های قدر‌، قیام‌، فاتح 110‌ و خلیج فارس‌ به سپاه پاسداران
Print This Post

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، انبوه موشک‌های قدر ، قیام ، فاتح 110‌، خلیج فارس‌ و سامانه پدافند هوایی مرصاد که توسط سازمان هوافضای وزارت دفاع طراحی و تولید شده است به نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تحویل شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ سردار دهقان در جریان مراسم تحویل دهی این سامانه ها و تجهیزات موشکی ، طی سخنانی در جمع خبرنگاران  گفت: افتخار آفرینی فرزندان غیور و پرتلاش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تثبیت قدرت بازدارندگی موثر و افزایش اقتدار  و توانایی نیروهای مسلح با جدیت و همت مثال زدنی ادامه دارد.

وزیر دفاع افزود: متخصصان افتخارآفرین  سازمان هوافضای وزارت دفاع  با تحویل  انبوه موشک های بالستیک  قدر، قیام، فاتح 110، خلیج فارس و سامانه پدافند هوایی مرصاد یک بار دیگر توان و اقتدار صنعت دفاعی را در تامین نیازمندی های نیروهای مسلح به پیشرفته ترین تجهیزات موشکی به نمایش گذاشتند و نشان دادند تحریم های گوناگون و همه جانبه دشمنان که به صورت سخت گیرانه و ویژه در بخش دفاعی اعمال می شود ، نتوانسته است کوچکترین خللی در عزم و اراده آن ها داشته باشد .

بنابر اعلام وزارت دفاع، وی تصریح کرد: موشک های فاتح نشان فتح و ظفر، خلیج فارس نشان خردمندی ، مرصاد نشان موفقیت ، قیام نشان صلابت و  قدر نشان قدرت موشکي جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ایران اسلامی است.

سردار دهقان در ادامه گفت: این موشک‌ها قادر است اهداف دشمن را با دقت مورد اصابت قرار داده منهدم کند و طیف متنوعی از نیازمندی های موشکی نیروهای مسلح را در بردهای مختلف تامین نماید.

سردار دهقان افزود: این موشک ها که  به طور کاملا بومی توسط متخصصان وزارت دفاع طراحی ، ساخت و به تولید انبوه رسیده ، امروز با سرافرازی تحویل نیروهای مسلح کشورمان شد.

وزیر دفاع تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح از سطحی از توانمندی‌های دفاعی برخوردارند که قادرند با هرنوع تهدیدی در فراسوی مرزهای جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند و دشمنان ملت ما نیز به این قابلیت و توانمندی واقفند و تهدیداتی که اعلام می کنند لفاظی رسانه ای  و برای مصرف داخلی است.

سردار دهقان در ادامه به  تشریح ویژگی و قابلیت‌های هر کدام از موشک‌ها  پرداخت و گفت : موشک بالستیک قدر یک‌اچ  و میانبرد قیام با توانایی حمل انواع سر جنگیهای بلاست و بارانی توانایی انهدام طیف متنوعی از اهداف را  داراست  و پرتاب از لانچرهای متحرک و سیلوها در مواضع مختلف و عبور از سپردفاع موشکی  با داشتن قابلیت  رادارگریزی ، از مزایای این موشک ها محسوب می شود .

وزیر دفاع  افزود: موشک‌های بسیار دقیق و نقطه زن زمین به زمین فاتح 110D-  و زمین به دریای خلیج فارس،  در دسته نسل چهارم موشک‌های بالستیک فوق‌مدرن با سوخت قرار دارد  و از معدود موشک هایی هستند که تا لحظه برخورد به هدف  قادرند اهداف را رهگیری کرده  و اصابت دقیق و   موثری داشته باشند .

سردار دهقان در تشریح سامانه موشکی زمین به هوای مرصاد خاطر نشان کرد:  این سامانه از نظر حجم کوچک ، متحرک و قابل جابجایی سریع  و قابلیت اتصال به حلقه پدافندی کشور ، ردگیری و انهدام انواع پرنده های دشمن  از قبیل  هواپیماهای جنگنده با سرعت بالا ، بالگرد، موشک های کروز ، هواپیمای بدون سرنشین در برد متوسط  و  به صورت غیرفعال  را  دارد .

وزیر دفاع تجهیز  به رادار شناسایی ، قابلیت کار مداوم 24 ساعته ، امکان استقرار در ارتفاعات بسیار بلند  ، کشف ، انتخاب و تعقیب هدف به صورت پیوسته و اتوماتیک را از قابلیت های عملیاتی سامانه مرصاد برشمرد و افزود :  این سامانه با تجهیز به یک ردگیر مرئی ( الکترواپتیک) قادر است  عملیات مطلوبی در محیط جنگ الکترونیک انجام دهد و  به طور پیوسته و همزمان با چند هدف درگیر شود .

سردار دهقان در پایان از مدیران و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و شبکه بزرگ همکاران وزارت دفاع که با روحیه جهادی در طراحی و ساخت این سامانه های موشکی نقش آفرینی کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار