سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26896
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نارضایتی از رئیس جمهور رکورد زد
Print This Post

سیر نزولی حمایت عمومی از رئیس جمهور آمریکا میزان نارضایتی از وی را به بالاترین رقم طی ماههای گذشته افزایش داد.

به گزارش سلام دلفان، نظرسنجی‌ها طی ماه‌های گذشته بر روند نزولی عملکرد باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و میزان محبوبیت وی از نگاه عموم مردم تأکید کرده‌اند؛ نتایج یک نظرسنجی جدید، اما نشان داده میزان اقبال عمومی به اوباما حتی از گذشته هم کمتر شده است.نتایج نظرسنجی خبرگزاری آمریکایی فاکس‌نیوز نشان می‌دهد نرخ تأیید عمومی رئیس جمهوری آمریکا برای اولین بار به کمتر از 40 درصد رسیده است. تنها 38 درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی عملکرد اوباما را مورد تأیید قرار دادند، در حالی که 54 درصد دیگر عملکرد وی را تأیید نکردند.

نرخ تأیید اوباما در نظرسنجی‌های ماه ژانویه و فوریه همین خبرگزاری 42 درصد بود.

تصور می‌شود که چهره‌ی اوباما پس از مشکلاتی که در اجرای قانون خدمات درمانی در آمریکا به وجود آمد مخدوش شده است؛ همچنین بهبود اندک اقتصاد آمریکا که روندی خلاف وعده‌های انتخاباتی اوباما دارد نیز از جمله عوامل اثرگذار در این امر بوده استو

رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر 2013 از مردمی که برنامه‌های خدمات درمانی خود را به خاطر قانون خدمات درمانی او از دست داده‌اند عذرخواهی کرد.

اوباما در آن زمان گفت: «متاسفم که آن‌ها به خاطر تضمین‌های من در این وضعیت قرار گرفتند.»

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره پس از انتشار گزارشی نومیدکننده که نشان می‌داد اقتصاد آمریکا در ماه ژانویه تنها 113 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده روند انتقاد از اوباما را شدت بخشیدند.

جمهوری خواهان برنامه‌ خدمات درمانی اوباما را علت افزایش اندک اشتغال در آمریکا می‌دانند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار