سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26981
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جنگ آمریکا و روسیه به فوتبال کشیده شد
Print This Post

دو تن از نمایندگان مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای خواستار اخراج روسیه از جام جهانی 2014 برزیل شدند.

جنگ آمریکا و روسیه به فوتبال کشیده شد

به گزارش سلام دلفان، نمایندگان مجلس سنای آمریکا در واکنش به تصرف منطقه کریمه توسط روسیه اعلام کردند فیفا باید روسیه را از حضور در جام جهانی 2014 برزیل محروم کند و میزبانی این کشور را نیز در جام جهانی 2018 باطل کند.نمایندگان مجلس سنای آمریکا اعلام کردند با توجه به این که روسیه به قوانین بین‌المللی و فیفا بی‌احترامی کرده و منجر به نقض آن شده، امیدواریم که شما نیز مانند ما تشخیص دهید روسیه صلاحیت حضور در جام جهانی 2014 برزیل را ندارد و علاوه بر حذف این کشور از جام جهانی حق میزبانی روسیه را نیز از جام جهانی 2018 لغو کنید.

در نامه این افراد به فیفا همچنین آمده است: بر مبنای ماده “3” اساسنامه فیفا هر کشوری یا گروهی که به هر طریقی از جمله فرهنگ، جنسیت، زبان، مذهب ، سیاست یا به هر دلیل دیگری علیه کشوری دیگر تبعیض قائل شود با محرومیت و تعلیق روبرو خواهد شد.

روسیه در دسامبر سال 2010 توانست با شکست انگلیس، هلند و بلژیک، اسپانیا و پرتغال به عنوان میزبان جام جهانی 2018 انتخاب شود.

روسیه در گروه H جام جهانی 2014 برزیل با تیم‌های بلژیک، الجزایر و کره جنوبی همگروه است. این تیم با هدایت فابیو کاپلو موفق شد به عنوان تیم نخست گروهش بالاتر از فرانسه در انتخابی جام جهانی جواز حضور در برزیل را به دست آورد.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار