سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27229
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیةالله‌مکارم تکذیب‌کرد، معاون وزیر تایید
Print This Post

روزنامه ایران نوشت: شنیدیم که در حالی برخی رسانه های منتقد دولت از مخالفت علما برای دیدار با وزیر علوم خبر داده اند که به گفته معاون فرجی دانا، به دلیل یک روزه بودن سفر وزیر علوم به قم، اساسا دیدار با برخی از علما در دستور کار نبوده.

به گزارش سلام دلفان، روزنامه ایران نوشت: شنیدیم که در حالی برخی رسانه های منتقد دولت از مخالفت علما برای دیدار با وزیر علوم خبر داده اند که به گفته معاون فرجی دانا، به دلیل یک روزه بودن سفر وزیر علوم به قم، اساسا دیدار با برخی از علما در دستور کار نبوده.

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی روز گذشته در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد ‏اعظم با اشاره به سفر پنج‌شنبه گذشته وزیر علوم به قم گفت: مطلب لازمی را باید در اینجا ‏تذکر بدهم و آن اینکه همگان توجه داشته باشند وزیر به قم آمد و برخی از آقایان هم با وی ملاقات ‏کردند ولی در برخی رسانه‌ها مشاهده کردیم که خبر دیدار من با او را نیز چاپ کرده بودند.‏

وی افزود: من این دیدار را جداً تکذیب می‌کنم؛ افرادی واسطه شده بودند ولی من گفتم آمادگی دیدار ‏با وزیر علوم را ندارم.‏

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در دلیل این عدم آمادگی گفتم عزل و نصب‌های زیادی توسط وزیر در ‏دانشگاه‌ها صورت گرفته که به مصلحت دانشگاه و دانشجویان نبوده و به مصلحت نظام جمهوری ‏اسلامی هم نیست.‏

وی ادامه داد: این اقدام مورد اعتراض بسیاری از نمایندگان مجلس و نیز شورای انقلاب فرهنگی نیز قرار ‏گرفته است.‏

آیت‌الله‌مکارم‌شیرازی عنوان کرد: ملاقات با وزیر به معنای تایید عزل و نصب‌‌ها بود و به همین دلیل ‏در پیشگاه خداوند مسئول می‌بودم به همین دلیل دیدار را نپذیرفتم هر چند دولت اقدامات خوبی ‏انجام می‌دهد و ما به دلیل آن از دولت تشکر می‌کنیم ولی خطاهایی هم هست که از نظر شرعی ‏لازم است، تذکر بدهیم.‏

به گزارش رسا، در این سفر، حضرات آیات حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی و ناصر مکارم شیرازی به دلیل برخی اقدامات و فعالیت های فرجی دانا وزیر علوم به وی و تیم همراه او وقت ملاقات ندادند.

شنیده می شود حذف نیروهای انقلابی و ارزشی و به‌کار گیری نیروهای افراطی و مساله‌دار در دانشگاه ها و وزارت علوم از مهم ترین دلایل مخالفت این سه مرجع تقلید با وزیر علوم عنوان شده است.

در عین حال روزنامه ایران نوشت: شنیدیم که در حالی برخی رسانه های منتقد دولت از مخالفت علما برای دیدار با وزیر علوم خبر داده اند که به گفته معاون فرجی دانا، به دلیل یک روزه بودن سفر وزیر علوم به قم، اساسا دیدار با برخی از علما در دستور کار نبوده.

ضیا هاشمی معاون وزیر علوم به پیام نو گفته: وزیر علوم با آیات عظام جوادی آملی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، شهرستانی، هاشمی شاهرودی، موسوی اردبیلی و علوی گرگانی دیدار می کند و همچنین وزیر علوم دیداری با آیت الله صادق آملی لاریجانی داشتند که با توجه به سابقه دیرینه دوستی ایشان با آقای فرجی دانا در فضایی خصوصی برگزار شد.

اگرچه آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج از فقه روز گذشته خود گفته بود که دیداری با وزیر علوم نداشته و به انتصاب های وی اعتراض دارد اما ضیا هاشمی گفته که در سفر فرجی دانا به قم، با هماهنگی پسر آیت الله مکارم شیرازی وزیر علوم دیداری با این مرجع تقلید در حاشیه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله کرمانی داشته و طرفین گفت و گوی کوتاهی با هم داشتند. او از سابقه رفاقت آقای وزیر با فرزند آیت الله مکارم از دوران کودکی تا کنون سخن گفته و اضافه کرده که خانواده فرجی دانا برای بزرگان قم شناخته شده هستند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار