سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27305
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش ولایتی به‌دیدار اشتون بامحکوم فتنه
Print This Post

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به دیدار مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با یکی از فعالین فتنه این اقدام را خارج از عرف دیپلماتیک دانست.

به گزارش سلام دلفان، علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل شامگاه امروز پس از اختتامیه ششمین نشست شورای عالی بیداری اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال، درباره ورود غرب به مسائل حقوق بشر و بهانه جویی در این زمینه، گفت:‌ حقوق بشر بر اساس معیارها و ارزش‌های اسلامی مد نظر کشورهای اسلامی است بنابراین تحمیل ارزش‌های مورد نظر غربی‌ها در خصوص حقوق بشر به کشورهای اسلامی قابل قبول مسلمانان نیست.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک به حضور 50 کشور مسلمان در ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع حقوق بشر در این اجلاس نیز طرح شد و اظهارنظر مشارکت‌کنندگان در این خصوص واضح و روشن بود.

ولایتی تأکید کرد: تنها حقوق بشری مورد تأئید مسلمانان است که مبتنی بر ارزش‌های اسلامی باشد نه حقوق بشری که ارزش‌های آن مخلوق تفکر غربی‌ها است.

مشاورعالی مقام معظم رهبری در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با یکی از فعالان فتنه 88 دیدار کرده و نظر شما چیست، گفت:‌ آنچه انجام شد خارج از عرف دیپلماتیک بود و بدون تردید مورد قبول ملت ایران نخواهد بود که به کسانی که در فتنه 88 فعال بودند و علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کار کرده‌اند رجوع شود.

ولایتی تأکید کرد: کسانی که از کشورهای دیگر چنین ملاقات‌هایی را انجام می‌دهند بیش از آنکه قصدشان ملت ایران باشد غرضی جز کسب حمایت از فعالین غیر از ایرانی خارج از کشور که بر روی بعضی از مقاصد و مسائل سیاسی در پوشش حقوق بشر تأکید دارند نیست.

وی در ادامه به عملکرد کشور فرانسه در خصوص آفریقای مرکزی اشاره و تصریح کرد: کشوری مثل فرانسه که در آفریقای مرکزی دخالت و حکومت این منطقه را حمایت کرده است می‌بینیم که از کسانی حمایت می‌کند که هزاران نفر از مسلمانان را به قتل رسانده‌اند و صدها نفر را نیز آواره کرده‌اند، اما هیچکس در غرب صدایش بلند نمی‌شود.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با طرح این پرسش که مگر غربی‌ها در ارزیابی حقوق انسان‌ها موضوع دین را مد نظر دارند، گفت: حال اگر مردم آفریقا مسلمان هستند آیا تقاص جرمشان باید آوارگی و مرگ باشد البته کشور فرانسه نیز که حامی حکومت شورشی‌های جدید است هیچ کلمه‌ای را در رابطه با حقوق بشر به زبان نیاورده است بنابراین معلوم است طرح حقوق بشر بیشتر مقاصد سیاسی دارد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار