سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27308
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سفر وزیر خارجه آمریکا به روسیه لغو شد
Print This Post

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گزارشی به ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور اعلام کرد: قرار بود جان کری وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه به مسکو سفر کند اما وی آن را به تاخیر انداخت.

به گزارش سلام دلفان به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه در آغاز این دیدار خطاب به لاوروف گفت: می خواهم نتایج تماس های شما با شرکای اروپایی و آمریکایی در مورد وضعیت اوکراین را بدانم.وی افزود: از شما خواستم از وزیر امور خارجه آمریکا که خواهان سفر به روسیه برای ادامه این رایزنی ها بود، دعوت کنید.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: طرف آمریکایی روز جمعه سندی را در مورد دیدگاه آمریکا در مساله اوکراین به ما ارایه کرد که برطبق آن، گویا روسیه و اوکراین با یکدیگر مناقشه دارند.

وی اضافه کرد: این سند را به همراه همکارانی از سازمان های دیگر بررسی و به کری پیشنهاد کردیم به مسکو سفر کند. قرار بود امروز به اینجا بیاید و با شما نیز دیداری داشته باشد اما کری با من تماس گرفت و سفر خود را به روسیه به تاخیر انداخت و سند دیگری درباره وضعیت اوکراین ارسال کرد و در این رابطه سووالات بسیار زیادی داریم.

وضعیت روسیه و آمریکا به دنبال سرنگونی حکومت ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین تیره شده است.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار