سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27493
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اجرای بازنشستگی با کمتر از 10 سال
Print This Post

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از اجرای قانون بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال پرداخت حق بیمه خبر داد و گفت: این قانون به همه واحدها ابلاغ شده و متقاضیان می‌توانند به ۵۰۰ شعبه تامین اجتماعی، در صورت درخواست بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال مراجعه کنند.

به گزارش سلام دلفان، محمدحسن زدا با اشاره به قانون بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه اظهارکرد: در این قانون جنسیت مطرح نیست و آقایان با ۶۰ سال سن و بیشتر و خانم‌ها با ۵۵ سال و بیشتر در صورتی که سابقه بیمه پردازی آنها کمتر از۱۰ سال است می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت سابقه‌شان برای رسیدن به ۱۰ سال سابقه اقدام کنند.وی افزود: بخشنامه اجرایی شدن این قانون به همه واحدهای سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و نرم افزارهای لازم آن در سازمان برای خدمت رسانی به متقاضیان بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال فراهم است.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد علت طولانی شدن اجرای این قانون خاطر نشان کرد: این قانون از طرف دولت به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده بود اما نیازمند رفع ابهاماتی بود که پس از ارائه آن از طرف سازمان به دولت برطرف شد و هم اکنون به واحدهای سازمان تامین اجتماعی برای اجرا ابلاغ شده است.

وی همچنین در مورد حق بیمه متقاضیان بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال سابقه اظهار کرد: خریداری سالهای ما به التفاوت تا ۱۰ سال سابقه افراد بر اساس حداقل دستمزد و با ملاک حدود ۵۰۰ هزار تومان است که ۳۰ درصد آن برای تعداد سالهایی که افراد متقاضی خریداری آن سنوات برای رسیدن به ۱۰ سال سابقه هستند، لحاظ می‌شود.

زدا در پاسخ به میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی پس از اعلام افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت اظهار کرد: این موضوع را تنها از طریق رسانه‌ها شنیده‌ایم بنابراین باید اجازه داد تا افزایش حقوق به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شود تا به طور رسمی از میزان افزایش‌ها مطلع شویم.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد اینکه آیا سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت برای افزایش حقوق مستمری بگیران این سازمان تبعیت می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: قطعا از این موضوع تبعیت کرده و هدفمان تبعیت به همان میزانی است که حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تعیین حداقل دستمزد کارگر روزانه توسط شورای عالی حقوق و دستمزد تعیین می‌شود که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول مشخص کردن آن است اما سازمان تامین اجتماعی همانگونه که عیدی مستمری بگیران را با تبعیت از تصمیمات دولت پرداخت کرد، در مورد افزایش حقوق آنها نیز از تصمیمات دولت تبعیت می‌کند اما هنوز در این زمینه تصمیم گیری نهایی انجام نشده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار