سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27531
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توافق با روسیه برای ساخت 2نیروگاه اتمی
Print This Post

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: ایران و روسیه برای ساخت حداقل دو نیروگاه اتمی دیگر به توافق اولیه دست یافتند.

به گزارش سلام دلفان، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: ایران و روسیه برای ساخت حداقل دو نیروگاه اتمی دیگر به توافق اولیه دست یافتند. وی تصریح کرد: بر این اساس، طرفین برای ساخت حداقل دو نیروگاه اتمی دیگر از نوع قدرت و هر یک با ظرفیت حداقل هزار مگاوات همراه با آب شیرین کن، در کنار واحد اول نیروگاه اتمی ایران در بوشهر به توافق رسیدند.سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: قرار است این توافقنامه به امضای دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران و «سرگئی کرینکو» رییس روس اتم برسد که درباره زمان امضای آن تصمیم گیری خواهد شد.

کمالوندی تصریح کرد: قرار است طرفین بزودی درباره شرایط فنی و تجاری با یکدیگر مذاکره کنند و به تفاهم برسند.

به گفته وی، با توجه به شرایط اقتصادی و فنی، ساخت نیروگاه های اتمی بیشتر نیز در موافقتنامه میان ایراو و روسیه پیش بینی شده است.

در مذاکرات روز گذشته ایران و روسیه، سفیر روسیه در تهران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، محمد احمدیان معاون نیروگاهی این سازمان و نیز نمایندگانی از وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی دولت حضور داشتند.

«نیکلای اسپاسکی» معاون بین الملل رییس شرکت دولتی روس روز گذشته برای گفت وگو و مذاکره درباره ساخت نیروگاه های جدید و همکاری ها دراین زمینه به تهران سفر کرد.

ایران و روسیه همکاری گسترده ای در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای دارند که ساخت و تکمیل واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه یک هزار مگاوات برق از جمله مصادیق آن است.

دو کشور همچنین در زمینه تولید و مبادله ایزوتوپ های پزشکی هسته ای با همدیگر همکاری دارند و مقامات ارشد ایران و روس بارها بر ضرورت ادامه همکاری های هسته ای دو کشور تاکید کرده اند که تلاش برای ساخت واحد دوم نیروگاه هسته ای بوشهر از آن جمله است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار