سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27542
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تذکر آیةالله سبحانی درمورد عزل و نصب‌ها
Print This Post

آیت الله سبحانی گفت: خیلی از عزل و نصب‌ها در جامعه به صورت مصالح شخصی، جمعی و حزبی انجام می‌شود که باید از این موضوع جلوگیری کرد.

به گزارش سلام دلفان، آیت الله جعفر سبحانی صبح امروز در جلسه خارج از اصول خود در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به بسیاری از علومی که برای انسان ها ناشناخته‌اند اظهار کرد: برخی از علوم تنها برای برخی از افراد ناآشنا است و پیش از آنها افرادی به این علوم آگاه بوده اند.

آیت الله سبحانی افزود: انسان ها باید احساس تکلیفی در برابر دین داشته باشند که متاسفانه در برخی از مواقع افراد تنها به عوامل سیاسی و منافع خود فکر می کنند و رضایت خداوند و ائمه اطهار (ع) را در نظر نمی گیرند و هر فردی در هر سمتی که قرار دارد باید تنها به رضایت خداوند توجه کنند و در هر مسیری که گام بر می دارند یاد خدا در قلب هایشان زنده باشد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در تمامی امور باید خداوند را در یاد داشته باشیم عنوان کرد:انسان ها باید سعی کنند در تمامی لحظات به یاد خداوند باشند و لحظه ای از یاد او غافل نشوند زیرا که جهان هستی بدون وجود خالقی آگاه و مهربان پوچ است.

وی با اشاره به اینکه هرکس حب و بغضش برای خدا باشد جزو رستگاران است عنوان کرد: خیلی از عزل و نصب‌ها در جامعه به صورت مصالح شخصی، جمعی و حزبی انجام می‌شود که باید از این موضوع جلوگیری کرد.

آیت الله سبحانی عنوان کرد: حب و بغض ها همه باید از جانب خدای متعال باشد، چرا که اگر مصلحتی را در نظر بگیریم و رضای خدا در آن نباشد دچار گرفتاری می‌شویم.

این مرجع تقلید با اشاره به سئوال مرحوم شهید سعیدی از امام(ره) در مورد موعظه عنوان کرد: امام در جواب آیت الله سعیدی این آیه را تلاوت کردند«قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی» که به مصداق همین آیه امام صادق(ع) تاکید کرده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار