سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27735
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » معضلات فرهنگی شوخی‌بردار نیست/حل مشکلات فرهنگی همانند ارائه سبد کالا و یارانه نیست
Print This Post

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معضلات فرهنگی شوخی‌بردار نیست، گفت: با توجه به تاکید “معظم له” به مسائل فرهنگی، مسئولان باید بدانند که اینگونه موضوعات اجتماعی همچون مشکلات اقتصادی در کشور نیست که با سبد کالا و یارانه بتوان حل کرد.

به گزارش سلام دلفان “آیت‌الله محسن شبستری” در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به تاکیدات “مقام معظم رهبری” پیرامون مسائل فرهنگی اظهار داشت: با توجه به تاکید “معظم‌له” به مسائل فرهنگی، مسئولان باید بدانند که اینگونه موضوعات اجتماعی همچون مشکلات اقتصادی در کشور نیست که با سبد کالا و یارانه بتوان حل کرد.

 

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی شوخی‌بردار نیست، گفت: تمامی متولیان فرهنگی کشور اعم از شورای عالی انقلاب، دانشگاهیان، آموزش عال، آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حل معضلات اجتماعی جامعه بیش از پیش مراقبت باشند.

نماینده مردم تبریز در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر پیشینه فرهنگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: شکل‌گیری انقلاب همچون کودتا و شورش‌ نبود بلکه با اعتراض گسترده مردمی علیه رژیم شاهنشاهی شکل گرفت تا بتواند از این طریق با سردادن شعارهایی همچون”استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی”، “الله اکبر” و… در جهت ایجاد فرهنگی نو و اسلامی گام بردارند.

وی افزود: شهادت شهدای ایرانی در راه رضای خدا به فرمان رهبرشان در طول هشت سال جنگ تحمیلی، مهر تاییدی بر فرهنگی بودن انقلاب اسلامی ایران است.

آیت‌الله شبستری با اولویت قرار دادن مسائل فرهنگی در کشور ابراز داشت: فعالیت در این عرصه نباید به شعار دادن محدود شود بلکه مسئولان از جمله وزیر ارشاد باید با نظارت دقیق‌تر از انتشار هرگونه کتب و مطبوعات ضد ارزش دینی و اسلامی ممانعت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: باید با حفظ حریم‌ها تا حد امکان از اختلاط کلاس‌های درسی و پوشش‌های نامناسب در مراکز علمی جلوگیری و از طریق اساتید دانشگاهی و حوزوی اقدام به تقویت کلاس‌های آموزشی و قرآنی کرد تا از این طریق به شبهات القا شده در مسائل فرهنگی کشور پایان داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار