سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27741
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » در صورت نقض آتش بس از سوی مسکو، متوسل به زور می‌شویم
Print This Post

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در یک نشست خبری در لندن شرکت کرد و گفت: در صورت نقض آتش بس از سوی مسکو، متوسل به زور می‌شویم.

به گزارش سلام دلفان به نقل از اسکای نیوز:جان کری امروز در خلال یک نشست خبری تاکید کرد، کشورش از مذاکرات بین روسیه و اوکراین حمایت می کند.

وی در ادامه ضمن ابراز نگرانی از مداخله نظامی روسیه در شبه جزیره کریمه، گفت:اگر روسیه به آتش بس پایبند نباشد، در قبال این اقدام متوسل به زور خواهیم شد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت:من پیشنهادهایی را به لاوروف ارائه کردم، اما وی به من گفت:«تا قبل از برگزاری همه پرسی روسیه، تصمیمی نخواهد گرفت.

کری اضافه کرد:راههای بهتری برای محافظت از منافع روسیه در اوکراین وجود دارد.

“سرگئی لاوروف” پیش از سخنان وزیر امورخارجه آمریکا در یک نشست خبری که در لندن برگزار شد، تاکید کرد، کشورش به نتایج همه پرسی در شبه جزیره کریمه احترام خواهد گذاشت.

لاوروف با تاکید بر این مسئله که نباید اوکراین در در مقابل یک “گزینه وهمی” قرار داد، افزود:دیدگاه ما و واشنگتن بر سر حوادث اوکراین، مختلف است.

وزیر امور خارجه روسیه گفت:بحران اوکراین به دلیل حضور روسیه رخ نداده است.

وی در ادامه گفت:آنچه که در شبه جزیره کریمه رخ می دهد، نقض حقوق بشر است.

لاوروف در بخش  دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر این مسئله که روسیه هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد، افزود:برای گفتگو با کیف اماده هستیم و طرفهای بین المللی کیف را باید به این امر تشویق کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار