سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27821
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیمه حاشیه نشین‌ها در فاز دوم هدفمندی
Print This Post

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به دنبال گسترش پوشش بیمه ای برای حاشیه نشین ها وافراد بدون پوشش بیمه ای هستیم.

به گزارش سلام دلفان، سید تقی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دربرنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درخصوص بیمه همگانی گفت: درحدود سه میلیون نفر این پتانسیل را دارند که با پرداخت حق بیمه خود، بیمه شوند و حدود دو میلیون نفر که توانایی پرداخت ندارند از محل هدفمندی یارانه ها و فرهنگ سازی این کار انجام شود.

وی ادامه داد که سیاست پرداخت یارانه مهمترین ابزار در جهت تنظیم سیاست رفاه اجتماعی است و درکشور ما نیز پس از واقعی کردن قیمت حامل های نفت وانرژی ؛ چتر حمایتی با این سیاست در سه حالت بیمه اجتماعی، مساعدت اجتماعی وبرنامه های بازار کار اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: در بحث هدفمندی یارانه ها و برآورده کردن ماده های قانونی وانتظارات مردمی جهت گیری به سمت گسترش بیمه های اجتماعی است اما علیرغم تدابیر در قانون هدفمندی متاسفانه به سمت پرداخت نقدی رفتیم.

وی افزود: اما دولت جدید اعلام کرده که رفاه اجتماعی و بیمه ها و سلامت اولویت اول هستند و مبالغ مشخص آن در قالب بودجه حاصل از هدفمندی دیده شده است.

نوربخش بااشاره به مشکلات وچالش های پیش روی این سازمان گفت: عدم بازنگری محاسبات بیمه ای از سال 54 تا کنون یکی از این چالش هاست .

رییس سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت درسال های اخیر برای سازمان نقش کارفرما را پیدا کرد درصورتی که نگاه به این سازمان باید نگاه بیمه ای باشد.

نوربخش تصریح کرد که حاشیه های سازمان طی دو سال اخیر زیاد شده بود وافزود: ما سعی کردیم سازمان را به سمت ماموریت های اصلی سازمان برگردانیم.

وی بیان کرد: ما سال جاری با تمهیدات خاصی توانستیم کسری هزارمیلیارد تومانی سازمان را جبران کنیم اما اگر این تدابیر ادامه نداشته باشد باید دارایی های سازمان را بفروشیم.

نوربخش تاکید کرد که باید در این حوزه اصلاح پارامتریک داشته باشیم وگفت: خوشبختانه با تدبیر بودجه سال 93 سازمان در دی ماه گذشته تصویب شد وما از روز اول سال جدید بودجه مصوب داریم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به سیاست های کلی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، تصریح کرد: ما در زمینه دارو سیاست جدی برای خوداتکایی داریم و اگر مشکلات توزیع حل و پزشکان بر اساس جداول راهنما عمل کنند و در زمینه تولید نیز گام برداریم می توان هزینه های سرسام آور دارو را برای خانواده بیماران کم کرد و امنیت خاطر را برای مردم فراهم کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار