سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27873
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیا جبهه پایداری ائتلاف را می‌پذیرد؟
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی درباره ورود جبهه پایداری به پروسه وحدت اصولگرایان، گفت: الان یک بی نظمی در آرایش سیاسی کشور دیده می شود که فقط ...

به گزارش سلام دلفان، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی درباره ورود جبهه پایداری به پروسه وحدت اصولگرایان، گفت: الان یک بی نظمی در آرایش سیاسی کشور دیده می شود که فقط منحصر به اردوگاه اصولگرایان نیست بلکه مجموعه رقیب نیز درگیر همین مسئله است.

وی در گفت و گو با مثلث آنلاین با اشاره به تئوری بی نظمی ها، افزود: به تدریج داخل بی نظمی های متعدد یک نظم مشترک مشاهده می شود حالا باید دید براساس پیوندهایی که در آینده میان گروه های سیاسی کشور اتفاق می افتد، حالت دفعی و جذبی بین مجموعه های چه آرایش سیاسی را رقم می زند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: از الان نمی توان برای آرایش نهایی عرصه سیاسی کشور پیش بینی داشت و گفت در انتخابات آینده مجلس چه گروه هایی با هم برای ارائه لیست مشترک به ائتلاف و وحدت می رسند، زیرا مولفه هایی زیادی به ویژه رفتار دولت در 2 سال آینده بر نزدیک یا دور شدن گروه های سیاسی از یکدیگر موثرند.

وی ادامه داد: اگر وحدت به معنای آن است که احزاب مختلف گردهم جمع شوند و مجموعه اهداف شان را با هم یکی کنند، این کار ناشدنی است چراکه دیگر تشکیل حزب و گروه سیاسی معنا پیدا نمی کند اما برای ائتلاف باید تا شش ماه منتهی به انتخابات مجلس آینده صبر کرد چون معمولا ائتلاف ها به لحاظ شکلی در آستانه انتخابات و رقابت های سیاسی بروز و ظهور پیدا می کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس یادآور شد: در زمان انتخابات آینده یا ائتلاف میان پایداری و همه اصولگرایان شکل می گیرد یا بخش اعظم اصولگرایان برای رسیدن به چنین ائتلافی با هم به توافق می رسند اما اینکه اضلاح ائتلاف چگونه خواهد بود و فهرست های انتخاباتی چگونه بسته خواهد شد باید صبر کرد و دید که رفتار دولت روحانی در حوزه اقتصاد و سیاست راه به کجا می برد.
وی افزود: قطعا رفتار روحانی روی ائتلاف ها و انشقاق های گروه های سیاسی در انتخابات مجلس دهم موثر است همانطور که در 8 سال گذشته نیز رفتار احمدی نژاد اصولگرایان را به دو قسمت موافق و منتقد دولت تقسیم کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا رفتار روحانی را بر تعامل سیاسی همه جریان ها اعم از اصولگرا و اصلاح طلب موثر خواند و تصریح کرد: بالاخره دکتر روحانی ظرفیت ارتباط گیری با یکسری از اصولگرایان را دارد و می تواند از این ظرفیت را استفاده کند اما قطعا پایداری جزء آن گروه هایی نخواهد بود که با آقای روحانی ارتباط می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به سابقه سیاسی دکتر روحانی، او عمدتا با طیف های سنتی اصولگرا به ویژه جامعه روحانیت مبارز مرتبط است، از طرفی نیروهای کارگزاران و اصلاح طلب بخش عمده دولت یازدهم را در اختیار دارند که در انتخابات مجلس نهم این سه طیف می توانند با هم ائتلاف کنند.
قاضی زاده شرط لازم برای ائتلاف طیف سنتی اصولگرا، کارگزاران و اصلاح طلبان میانه رو را رفتار دکتر روحانی خواند و گفت: نحوه رفتار روحانی با طیف تندرو اصلاحات، اینکه به آنها میدان می دهد یا خیر و وقایع حوزه فرهنگی و حوزه سیاست خارجی در آرایش نهایی فضای سیاسی کشور اثرگذار خواهد بود.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تأکید کرد: هم اکنون دولت در حوزه فرهنگی آن طرف مرزهای اعتقادی نظام حرکت می کند به طوریکه مورد عتاب و خطاب اکثر علما و مراجع است، اگر رفتارش اصلاح نشود بعید می دانم طیف حامی دکتر روحانی بتواند با هیچ گرایشی از اردوگاه اصولگرایی ارتباط بگیرد اما اگر این رویکرد اصلاح شود با بخشی از اصولگرایان را جذب خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار