سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 27924
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیشنهاد سرکرده “جبهه النصره” به “داعش”
Print This Post

سرکرده گروه موسوم به “جبهه النصره” به سرکرده “داعش” پیشنهاد کرده است که با انتخاب یک رئیس جدید گروهی را تحت عنوان “پایگاه جهاد در شام” تشکیل دهند.

به گزارش سلام دلفان، “ابوعبدالله شامی” عضو شورای گروه تروریستی “جبهه النصره” گفت که “ابومحمد جولانی” سرکرده این گروه به “ابوبکر بغدادی” سرکرده گروه موسوم به “دولت اسلامی در عراق و شام” (داعش) پیشنهاد کرده است که هر دو طرف از ریاست گروه هایشان دست بکشند و فرد جدیدی را برای ریاست گروهی تحت عنوان “پایگاه جهاد در شام” تعیین کنند.

سایت روزنامه “القدس العربی” چاپ لندن نوشت: شامی با انتشار صدای ضبط شده خود در “یوتیوب” خطاب به “ابومحمد “عدنانی” سخنگوی داعش گفت: “عدنانی، آیا با من مجادله می کنی؛  شیخ جولانی طرحی را به ابوبکر بغدادی پیشنهاد کرده است که از امارت دست بکشد و شورای جبهه (النصره) با شورای دولت (داعش) با یکدیگر جمع شوند و امیری را تعیین کنند که به نام هر دو جبهه و تحت عنوان پایگاه جهاد در شام، فعالیت کند”.

“عبدالله محسینی” میانجی سعودی که قبلا همراه با گروه‌های مسلح وابسته به القاعده در شمال سوریه در حال جنگ بود، و اخیرا به عنوان میانجی داعش و جبهه النصره معرفی شده بود؛ شکست تلاشهایش را برای آشتی بین این دو گروه تروریستی در سوریه اعلام کرده است.

 

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار