سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28278
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کوثری:ایران آماده سرکوب جیش العدل است
Print This Post

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مذاکره رئیس‌جمهور ایران با نواز شریف درباره وضعیت مرزبانان ایرانی گفت: در صورتی که دولت مرکزی پاکستان توان پیگیری این وضعیت را ندارد، ایران آمادگی سرکوب گروهک جیش العدل را دارد تا وارد عمل شود.

به گزارش سلام دلفان،  اسماعیل کوثری با اشاره به اینکه این گروهک تروریستی از طرف عربستان و کشور‌های این‌چنینی حمایت می‌شوند و پاکستان در مرز خودش در این منطقه کنترلی ندارد، اظهار کرد: رئیس جمهور ایران در سفر خود به افغانستان که برای جشن نوروز می‌رود، باید به‌صورت جدی در جلسه مشترک با نواز شریف و رئیس جمهور افغانستان این موضوع را  پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکره رئیس‌جمهور ایران با نواز شریف درباره وضعیت مرزبانان ایرانی گفت: در صورتی که دولت مرکزی پاکستان توان پیگیری این وضعیت را ندارد، ایران آمادگی سرکوب گروهک جیش العدل را دارد تا وارد عمل شود.

وی با بیان “ما نمی‌توانیم بیشتر از این منتظر بمانیم تا این گروهک‌ها  از مرز پاکستان  وارد کشور ایران بشوند” افزود: جمهوری اسلامی ایران برای تأمین امنیت مرزها کشور هزینه‌های بسیاری کرده است و کشور پاکستان باید اقدامات بسیار زیادی را در مرز پاکستان و ایران انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: خواسته رئیس جمهور ایران از نوازشریف باید این باشد که این موضع و چنین مسایلی در مرز ایران و پاکستان برای همیشه به‌صورت قطعی تمام شود.

کوثری با بیان “باید بگوئیم که این مسئله در ایران از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت، وزارت امور خارجه و تمام ارگان‌های کشور در حال پیگیری است” خاطرنشان کرد: استان بلوچستان پاکستان ناامن است و از طرف دولت مرکزی زیر نظر حاکمیت نیست و در این حالت این گروهک‌ها و اشرار که از طرف عربستان و کشور‌های این‌چنینی حمایت می‌شوند دست به چنین شرارت‌هایی می‌زنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: دولت مرکزی پاکستان باید این گروهک‌ها را پاکسازی کند تا اینکه ارتباط ایران با پاکستان همچنان برقرار باشد.

وی افزود: دولت پاکستان در صورتی که نتواند دراین‌باره کاری کرده و اگر نمی‌توانند اقدامی کند باید اجازه دهند تا ما وارد عمل شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: درصورتی که دولت پاکستان توانایی پاکسازی این گروه را ندارد، جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد تا آنها سرکوب و این منطقه را پاکسازی کند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار