سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28348
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » درخواست مالزی برای بهبود روابط با ایران
Print This Post

یک مقام بلندپایه حزب اسلام‌گرای مالزی اعلام کرد که سیاست‌های افراط گرایانه ضد شیعی دولت مالزی در سال گذشته زیان‌های سنگینی بر اقتصاد این کشور وارد کرده است.

به گزارش سلام دلفان، دکتر سید ازمان احمد نواوی، مدیر اداره بین‌الملل حزب اسلامگرای پاس (PAS) مالزی اظهار کرد: این سیاست‌های افراطگرایانه میلیون‌ها رینگیت به اقتصاد مالزی زیان وارد کرده است و به همین رو یک وزیر دولت مالزی از این حزب برای بهبود روابط با ایران درخواست کمک کرده است.

وی با امتناع از نام بردن از وزیری که در خواست کمک کرده است، گفت: این موضوع که این وزیر با من برای کمک تماس گرفته، درست است.

وی افزود: واکنش ایران به کمپین ضد شیعی حزب آمنو (حزب حاکم بر مالزی) برای مالزی گران تمام شده است.

وی تاکید کرد: در این میان بازنده اصلی شرکت پتروناس بوده است که عملیات اکتشاف نفت آن در ایران دچار مشکل شده است و این در حالی است که شرکت‌های نفتی آمریکایی از جمله کونوکو فیلیپس و اسو در حال ورود به بازار ایران هستند.

روزنامه مالزین اینسایدر با انتشار این خبر نوشت که روابط ایران و آمریکا و همچنین کشورهای اروپایی پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور جدید ایران بهبود پیدا کرده است.

این روزنامه همچنین عنوان کرده است که سید ازمان به عنوان رییس اداره بین‌المللی جزب پاس روابط خوبی رهبران جنبش‌های اسلامی از جمله ایران دارد و این در حالی است که داتوک سری احمد هادی آونگ، رییس حزب پاس نیز با بهبران ایران روابط خوبی دارد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار