سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28485
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وحشت تروریست‌ها از احتمال انتقام ایران
Print This Post

قابل ذکر است ، عبدالمالک ریگی معدوم در ایام گروگان گیری ماجرای تاسوکی ، در واکنش به درخواست علمای اهل سنت برای آزادی آنان گفت که اگر علمای اهل سنت، پا را از گلیم خود فراتر بگذارند، دهان آنان را می شکنیم!

به گزارش سلام دلفان، برادر عبدالمالک ریگی رهبر اعدام شده گروه تروريستي جندالله، كه خود را سخنگوی “جیش العدل” معرفي کرده است در سخنانی که آشکارا وحشت از انتقام نیروهای مسلح ایران در آن به چشم می خورد مدعي شد با اعدام مرزبانان ربوده شده ایرانی مخالف بوده است.

این وهابی جنایتکار در تماس تلفني با العربيه گفت: بنده به نمایندگی از سوی خود و خانواده ریگی به اعدام گروهبان اسیر اعتراض داریم و این اعدام بدون مشورت و هماهنگی ما انجام گرفته است. ما اعدام این سربازان را به مصلحت نمي‌دانیم.

به گفته وی، علمای اهل سنت از بنده شخصاً تقاضا کردند که از اعدام این سربازان صرف نظر کنیم!

وی که تفکرات برادرش را محور اندیشه های جنایتکارانه گروهک تروریستی جیش القتل می داند ، افزود: من سعی کردم تا از اعدام این افراد جلوگیری کنم اما متاسفانه این اقدام صورت گرفته است و در همین راستا من نگرانی خود را اعلام کرده‌ام.

قابل ذکر است ، عبدالمالک ریگی معدوم  در ایام گروگان گیری ماجرای تاسوکی ، در واکنش به درخواست علمای اهل سنت برای آزادی آنان گفت که اگر علمای اهل سنت، پا را از گلیم خود فراتر بگذارند، دهان آنان را می شکنیم!

تماس روحانی با نواز شریف

در عین حال، رییس جمهوری  در تماسی تلفنی با نواز شریف نخست وزیر پاکستان خواستار اقدام جدی و فوری این کشور برای دستگیری تروریست ها و آزادی فوری پنج سرباز ایرانی شد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه بیش از یک ماه است که 5 نفر از مرزبانان ایرانی در منطقه مرزی ایران و پاکستان توسط گروهک تروریستی ربوده شده و به داخل خاک پاکستان منتقل شده اند و اخیراً گزارشات ضد و نقیضی نسبت به یک نفر از آنها منتشر شده است، گفت: با وجود اقدمات دوجانبه و پیگیری های ممتد جمهوری اسلامی ایران و تشکیل کمیسیون مشترک مرزی میان مسوولان استان سیستان و بلوچستان ایران و ایالت بلوچستان پاکستان و تلاش های مشترک انجام گرفته، انتظار داشتیم که بعد از تشکیل این کمیسیون، اقدام جدی از سوی مقامات پاکستانی برای آزادسازی گروگان های ایرانی صورت پذیرد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اینگونه حوادث تاثیر منفی در افکار عمومی ملت ایران نسبت به دولت پاکستان دارد، افزود: ما می خواهیم دو کشور و دو دولت همکاری بسیار گسترده ای برای مبارزه با تروریسم در منطقه داشته باشند و در این راستا آماده هرگونه همکاری در هر سطحی با دولت پاکستان برای تامین امنیت در مرزهای دو کشور هستیم.

وی ادامه داد: معتقدم اقدامات مشترک دو کشور علیه تروریست ها می تواند اثرات مثبتی بر افکار عمومی دو ملت بگذارد.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان و در هیچ زمانی اجازه نداده و نخواهد داد تا تروریست ها و افراد شرور از خاک ایران علیه پاکستان استفاده کنند به اقدامات گروه های تروریستی در ماههای گذشته از خاک پاکستان علیه ایران اشاره و خاطر نشان کرد: مسلماً این تروریست ها به دنبال تخریب روابط دو کشور اسلامی و همسایه در منطقه هستند و ما امیدواریم که در این راستا شاهد اقدامی فوری و عملی از سوی دولت پاکستان بوده و منتظر شنیدن خبرهای خوبی در این رابطه باشیم.

رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد تا با برنامه ریزی مشترک دو کشور دیگر شاهد تکرار این گونه حوادث تلخ در منطقه نباشیم.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور مهم در مسائل منطقه ای و بین المللی هستند، گفت: به همین دلیل رایزنی های مقامات بلندپایه دو کشور نه تنها در جهت توسعه روابط بلکه در راستای صلح و امنیت منطقه، اهمیت فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه ما همواره پاکستان را دوست نزدیک خود دانسته و در سیاست های کلان خود همواره توسعه امنیت و امنیت توسعه را مد نظر قرار داده ایم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان پاکستانی امن، توسعه یافته و با ثبات است.

 دولت پاکستان از تلاش برای آزادی مرزبانان فروگذار نخواهد کرد

نخست وزیر پاکستان هم در این گفت و گوی تلفنی تاکید کرد: اطمینان می دهم دولت پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نخواهد کرد

نواز شریف ضمن تبریک نوروز به دولت و ملت ایران گفت: پاکستان اهمیت ویژه ای برای روابط برادرانه خود با جمهوری اسلامی ایران که بر اساس مشترکات تاریخی، مذهبی و فرهنگی بنا شده، قائل است.

نخست وزیر پاکستان با تاکید بر اینکه این کشور اقدام تروریست ها را عملی پلید می داند که توسط دشمنان دو کشور برای ضربه زدن به روابط ایران و پاکستان انجام گرفته، گفت: دولت پاکستان برای برقراری امنیت در مرزهای دو کشور تعهد قوی و جدی داشته و ما هرگز اجازه نمی دهیم تروریست ها از خاک پاکستان برای ضربه زدن به ایران استفاده کنند.

نواز شریف افزود: دولت پاکستان از هیچ تلاشی برای آزادی افراد ربوده شده ایرانی فروگذار نمی کند چرا که این مساله از اهمیت فوق العاده ای برای ما برخوردار است و در این راستا کاملاً آماده ایم تا بر تلاش های خود بیافزاییم و اجازه ندهیم که دشمنان مشترک دو کشور به روابط برادرانه ما ضربه بزنند.

وی با بیان اینکه تروریست ها تهدیدی هستند که پاکستان همواره با آن مواجه بوده و با آن مقابله خواهد کرد، گفت: اطمینان می دهم که دولت پاکستان همه اقدامات و همکاری ها را در این زمینه انجام خواهد داد.

منبع:  فردانیوز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار