سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28636
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اقتدای یک پادشاه به تروریست سلفی
Print This Post

پادشاه مغرب، نماز جمعه را به امامت یک مبلغ سلفی که تاچندی پیش به جرم دست داشتن در حملات تروریستی در زندان بود، به جا آورد.

به گزارش سلام دلفان، محمد ششم پادشاه مغرب  در نماز جمعه شهر طنجه حاضر شد و به یک متهم محکوم به ترویج تروریسم، اقتدا کرد.”محمد الفزازی” که یکی از مبلّغین سلفی مغرب است و هشت سال به جرم ترویج تروریسم در زندان به سر برده، دیروز (28 مارس) خطبه های نماز جمعه را در مسجد طارق بن زیاد شهر طنجه در شمال مغرب ایراد کرد و تلویزیون ملی این کشور هم مستقیما این خطبه‌ها را که “محمد ششم” پادشاه مغرب نیز از نزدیک به آن گوش می داد، پخش کرد.

الفزازی در فرازهای مختلف خطبه های نماز جمعه زبان به تمجید از ملک محمد ششم گشود و اقدامات وی پرداخت. پس از نماز جمعه هم پادشاه و امام جماعت متهم به تروریت پروری دقایقی را با هم گفتگو کردند.

الفزازی دو هفته پس از انفجارهای تروریستی روز 16 مه 2003 شهر دارالبیضاء که 45 کشته برجای گذاشت، بازداشت شد و در دادگاه به جرم دست داشتن در این حملات از طریق ترویج افکار تندروانه و دامن زدن به ترویسم، به 30 سال حبس محکوم گردید؛ ولی چندی پیش با “عفو ملوکانه” پادشاه مغرب آزاد شد.

 

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار