سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28756
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بارش برف بهار را از آذربایجان فراری داد
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، به دنبال افت دما در شهرستان هوراند، برف، بعد از گذشت 11 روز از زمستان، دوباره در شهرستان هوراند بازگشت و این شهرستان را سفید‌پوش و ...

به گزارش سلام دلفان، به دنبال افت دما در شهرستان هوراند، برف، بعد از گذشت 11 روز از زمستان، دوباره در شهرستان هوراند بازگشت و این شهرستان را سفید‌پوش و زمستانی کرد.امروز در حالی که 11 روز از آغاز فصل بهار می‌گذرد بارش برف در شهرستان هوراند در استان آذربایجان‌شرقی را سفیدپوش و همچنین باعث افت شدید دما شده و مردم که برای استقبال از بهار بخاری‌های خودشان را در منزل جمع کرده بودند مجبور شدند دوباره بخاری‌ها را برپا کنند، دودی که از دودکش‌های پشت بام‌ها بر می‌خیزد، چهره زمستان را در ذهن خاطرنشان می‌کند.

براساس این گزارش افت شدید دما و سرد شدن هوا باعث شده مردم و اهالی این شهرستان مجبور به پوشیدن البسه‌های زمستانی و روشن کردن بخاری خودروها شوند.

شهرستان تازه‌تاسیس هوراند با 22 هزار نفر جمعیت و یک‌هزار و 670 کیلومتر مربع وسعت در 150 کیلومتری شمال شرقی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع و از دو بخش مرکزی و چهاردانگه هوراند تشکیل شده است.

این شهرستان 102 روستا با جمعیت فعال دارد و بیشتر ساکنان آن را روستاییان تشکیل می‌دهند.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، بیشترین میزان بارش باران استان با 46 میلی‌متر در شهرستان مرند گزارش شده است.

شهرستان‌های کلیبر، خدآآفرین، هریس، اهر، ورزقان، شبستر و بناب و اهر نیز بیشترین بارش‌ها را در استان آذربایجان شرقی داشتند که موجب خوشحالی کشاورزان این شهرستان‌ها شد.

در شهرهای مراغه، اهر،هریس، بستان آباد، کلیبر و هوراند نیز بارش برف چهره این شهرها را در دهمین روز بهار سفید پوش کرد.

در شهرستان‌های ملکان و سراب نیز تگرگ بارید.

این بارش‌ها تا دوازدهم فروردین‌ماه ادامه دارد.

اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از مسافران نوروزی خواست با توجه به بارش برف و باران و لغزنده بودن برخی جاده‌های استان و کاهش دمای هوا تا 12 فروردین‌ماه با رعایت سرعت مطمئن و قوانین راهنمایی و رانندگی لباس گرم و تجهیزات ایمنی خودرو به همراه داشته باشند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی نیز بر رعایت نکات کارشناسی همزمان با افت دما تا 12 فروردین ماه تاکید کرد.

ایوب ایرانی‌فام با اشاره به پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی استان مبنی بر بارش باران، برف، بروز احتمال پدیده بارش تگرگ و کاهش شدید دما در استان آذربایجان شرقی تا سه‌شنبه این هفته بر عمل به توصیه‌های هواشناسی کشاورزی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه لازم است از باغات و مزارع جهت مواجهه با سرما و یخبندان به وسیله روش‌های مرسوم همانند بخاری‌های باغی، روشن کردن آتش و دیگر روش‌های توصیه شده توسط مدیریت‌های جهادکشاورزی شهرستان‌ها محافظت شود، افزود: سمپاشی و محلول پاشی طی روزهای مذکور با محدودیت همراه است.

امدادرسانی به بیش از 200 مسافر گرفتار در برف و کولاک

بارش برف و باران در مناطقی از استان آذربایجان‌شرقی مخصوصا در نواحی خداآفرین، هوراند و کلیبر مسافران نوروزی را غافلگیر کرد.

عبادت عبدلی رئیس جمعیت هلال احمر خداآفرین از امدادرسانی به مسافران نوروزی در محورهای خداآفرین خبر داد و گفت: در اثر بارش برف و باران و کولاک تعداد 28 نفر از مسافران توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان خداآفرین در محورهای مختلف امدادرسانی شدند.

نجات 130 نفر در یوزبند کلیبر

همچنین 130 نفر از مسافران نوروزی که در محور اهر ـ کلیبر در منطقه یوزبند در برف و کولاک شدید گرفتار شده بودند توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرهای  کلیبر و اهر امدادرسانی شدند.

نجات 12 نفر در محور اهر – تبریز از برف و کولاک

از اهر خبر می‌رسد که نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان اهر 28 نفر از مسافران را در جاده اهر- تبریز نرسیده به روستای گویجه سلطان از چنگال برف و کولاک نجات دادند.

نجات 22 نفر در محور مرند – صوفیان از برف و کولاک

همچنین نجاتگران جمعیت هلال احمر استان 22 نفر از مسافران که در محور صوفیان – اهر در برف گرفتار شده بودند را نجات دادند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار