سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29306
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
خانه » اخبار برتر » اداره ای پُـر از دود سیگار
Print This Post

با ورود به این ادراه قبل از خوش آمد گویی کار مندان با پلاکارد (سیگار کشیدن اکیدا ممنوع) روبه رو میشویم. البته پیشتر با باز کردن درب ورودی بوی سیگار به پیشواز ریه هایمان می آید و خود به خود ذهنمان را به آنجایی می برد که نباید !!!!

به گزارش سلام دلفان- استنشاق تحمیلی و دود محیطی سیگار یک خطر جدی برای کارکنان و افرادی است که در محیط های بسته مشغول کار هستند.
Burst_20140317_132809_007 Burst_20140317_133021_002
با ورود به این ادراه قبل از خوش آمد گویی کار مندان با پلاکارد (سیگار کشیدن اکیداً ممنوع) روبه رو میشویم. البته پیشتر با باز کردن درب ورودی بوی سیگار به پیشواز ریه هایمان می آید و خود به خود ذهنمان را به آنجایی می برد که نباید! مثلاً به مهمانی های شبانه و یا برخی مراسمات عروسی و عزا که قریب به اتفاق چنین مکان هایی را دیده ایم می برد.

اگر چه نفس کشیدن در چنین مکانی برای  سایرکارمندانی که از این ماده مضرّ استفاده نمی کنند امری عادی و روزمره شده است اما این نشانه رضایت آنها نیست. هر چند دود سیگاری که تمام فضای اداره را فرا گرفته است شاید نتیجه مأخوذ به حیا بودن همین قشر زحمت کش باشد.

یکی از مراجعین می گوید وقتی که برخی از کارمندان خودشان پیش چشم ارباب رجوع سیگار می کشد دیگر چه انتظاری باید از دیگران داشت؟

به محض تمام نشدن سوال خبرنگار ما و با بر زبان آوردن کلمه دود یکی از کارمندان دو دست خود را به عنوان مقصر نبودن بالا آورده و به شکلی جواب میدهد که خبرنگار ما اولین نفری نیست که این سوال را می پرسد؛ می گوید که اعتراض به این مسئله فقط یکی دو ساعت مثمر ثمر است و بعد از آن دوباره همه چیز از نوع شروع می شود.

امّا آیا این جواب قانع کننده است ؟ پس جایگاه امر به معرف و نهی از منکر چه می شود؟ افراد غیر سیگاری اعم از کارمندان و ارباب رجع جرمشان چیست که سرنوشتشان برای یک ساعت و یا برای یک عمر با شما رقم خوده است؟

Burst_20140317_132943_004
و اما مضرّات سیگار برای افراد غیر سیگاری در مکان های عمومی و سر بسته :

دود سیگار نه تنها برای افراد سیگاری خطرناک است بلکه افراد غیرسیگاری نیز به راحتی در معرض خطر هستند؛ طي يك ساعت در اتاق پر از دود سيگار، يك فرد غيرسيگاري ممكن است معادل كشيدن 15سيگار فيلتردار، مواد سمي موجود در دود سيگار رااستنشاق كند. طبق گزارش هاي سازمان جهاني بهداشت، يكي از هر 10 مرگ ناشي از تنباكو، براي افراد سيگاري دست دوم اتفاق مي افتد. بين 70 تا 90درصد از مردم غيرسيگاري در معرض دود سيگار افرادسيگاري هستند. در طول دو دهه گذشته دانشمندان اثبات كرده اند كه همه بيماري هاي ناشي از سيگاركشيدن، در افراد سيگاري دست دوم هم ممكن است ايجاد شود مثلاً سرطان ريه يا بيماري هاي قلبي-عروقي.

ترکیبات نیکوتین خون نیمی از کودکان ایرانی، بالاتر از حد مجاز است و  والدین بسیاری از این کودکان حتی یک­بار نیز سیگار مصرف نکرده اند. نیمی از کودکان جهان (حدود 700 میلیون نفر) در معرض استنشاق دود تحمیلی سیگار قرار دارند.کارشناسان با گردآوری داده‌هایی از 192 کشور محاسبه کرده است که سالانه در سراسر جهان حدود 600 هزار مورد فوت به واسطه در معرض دود دست دوم سیگار قرار گرفتن  بوده است.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  فروردین ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۱۷

  سلام
  گزارش خوبی بود
  تازه خوبه طبقه ذومش همیشه بوی املت هم میاد وتا لنگه ظهر کارمنداش در حال صبحانه خوردنن
  البته فایده ای هم نداره چون اعتراض کنی کارتو راه نمیندازن
  پس سکوت بهترین چیزه!!!!!!!!1

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مرداد ۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۵۹

   آی گفتی
   یه بار مرکز استانم اعتراض کردم ولی بیخود بود
   خانه از پایه ویران است

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  فروردین ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۴۹

  استعمال سیگار علاوه بر امراضی که شخص مصرف کننده را مبتلا میکنه نشانه نوعی بی نظمی و عدم پاکیزگی و شلختگی در اداره هم هست

 3. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  فروردین ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۵۸

  ای داد بی دود . . .

 4. نویسنده دیدگاه: اداره ثبت و اسناد دلفان
  فروردین ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۲۲

  اداره ثبت و اسناد دلفان جاي خوبيه
  كي گفته اينجا سيگار مي كشند اين حتماً با اين اداره خصومت دارند

 5. نویسنده دیدگاه: سهراب
  فروردین ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۵۹

  مردم شریف دلفان . اگر کسی نمیدونه من میگم این اداره اداره ثبت دلفان هستش ادرسشم ساحلیه . قسم به خدا اگر این اداره با این کارمندان در شهرستان الشتر بود 24 ساعته جمش میکردن . اما چون ما مردم نوراباد همیشه قانع هستیم . صدامون در نمیاد منظور من سیگار نیست ……….. طرز رفتار و برخورد با ارباب رجوع مهمه که بعضیا واقعا نمیدونم چی بگم . بگذریم .. اون دنیا این حقوقی که بیت الماله از بینیت در میاد من بیش 100 بار مراجعه کردم………………

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مرداد ۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۰۲

   ربطی به قانع بودن نداره
   یاد نگرفتیم حق خودمون رو مطالبه کنیم

 6. نویسنده دیدگاه: تک برگ
  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۵

  دربین اعضای یه خانواده هم ممکنه یکی ازفرزندان ناخلف باشدواین یک مزیت هم داردکه قدربچه های خوب روبدونن اداره ثبت نورآبادهم شده حکایت فرزندناخلف ادارات ازسیگارگرفته تا……البته میگن دام اعتیادازسیگارشروع میشه واین امرشهرمان سوزه بجای خانمان سوز
  راستی تاالان فکرکردیداگه کسی ازاداره ثبت شکایت کنه بایدبه کی بگه کجابره زیرنظرقوه قضائیه وحقوق ازوزارت دادگستری آخرش هم همین میشه ………………..

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار