سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29666
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ورود 5هزار تروریست خارجی به حلب
Print This Post

منابع میدانی سوری اشاره به اینکه طی روزهای اخیر بیش از 5 هزار تروریست خارجی و اغلب چچنی از خاک ترکیه وارد شهر حلب شدند، تاکید کردند، هدایت حمله اخبر گروه‌های تروریستی به غرب حلب را دستگاه اطلاعات ترکیه بر عهده داشت.

به گزارش سلام دلفان، با دیروز جمعه، 4 روز است که شهر «حلب» در شمال سوریه شاهد شدیدترین و سخت‌ترین درگیری‌ها بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح است که تاکنون ده‌ها کشته و تعداد زیادی زخمی بین گروه‌های مسلح برجای گذاشت که در میان کشته‌ها سرکرده گروه تروریستی «جبهه النصره» در منطقه «اللیرمون» در حلب مشاهده می‌شود که شاهد شدیدترین نبرد‌ها از زمان آغاز درگیری‌های چند روز اخیر بوده که طی آن 5 هزار تروریست خارجی از طریق مرزهای ترکیه وارد برخی از شهرک‌های حلب شدند.

این اقدام گروه‌های مسلح یادآور سناریویی است که در ابتدای بحران سوریه حلب با آن مواجه شد و طی آن ترک‌ها طمع‌های خود را در سوریه به طور عام و شهر حلب به طور خاص برملا کردند.

در توضیح نبردهای اخیر شهر حلب، منابع محلی توضیح می‌دهند که در پنجم ماه جاری شاهد ورود تروریست‌های مسلح که برآورد می‌شود، تعداد آنها به 5 هزار نفر می‌رسد، از گذرگاه «باب الهوی» در شمال استان حلب به شهر حلب با تجهیزات کامل نظامی از جمله سلاح‌های سنگین بودیم و براساس اطلاعات رسیده آنها از یکی از پایگاه‌های داخل ترکیه در نزدیکی مرزهای سوریه وارد حلب شده بودند.

این منابع در ادامه از حمله 3 هزار نفری تروریست‌ها به منطقه الراشدین از محور «الاتارب» خبر دادند و خاطر نشان کردند، جبهه النصره در این حمله از توپ‌هایی استفاده کرد که از ترکیه آنها را وارد کرده بود تا نبردهای سنگینی را آغاز کند که تا سپیده دم روز ششم ماه جاری ادامه داشت و در جریان آن دو مانع نظامی ارتش در این منطقه را تصرف کرد.

پس از آن این گروه اقدام به گلوله باران منطقه «الحمدانیه»، بزرگ‌ترین کوی حلب با شلیک 200 خمپاره و موشک به آن کرد تا پس از آن تروریست‌های مسلح که اغلب آنها بیگانه از جمله چچنی بودند، وارد بازار «الجبس» شوند، اما ورود نیروهای ارتش سوریه به میدان تروریست‌های چچنی را وادار به عقب نشینی کرد.

پس از الحمدانیه، گروه تروریستی جبهه النصره حمله شدیدی را به منطقه «اللیرمون» در نزدیکی سوله‌های صنعتی انجام داد، به گونه‌ای که در درگیری‌های این منطقه دو طرف از سلاح‌های سنگین استفاده می‌کردند، نتیجه این نبردها منتهی به تسلط گروه‌های مسلح بر ساختمان اطلاعات هوایی شد.

در هشتم و نهم ماه جاری ارتش سوریه حملات هوایی خود بر گروه‌های مسلح در حلب و ریف آن را تشدید کرد و حملات سختی را علیه آنها انجام داد. این درحالی است که براساس اطلاعات موثق به دست آمده سرکردگان گروه‌های مسلح دستور یافته بودند، حملات گسترده هم زمانی را با هدف تصرف کوی‌های غربی حلب که در کنترل ارتش سوریه است، را تصرف کنند.

به این ترتیب ساعت صفر گروه‌های مسلح 2 بامداد زده شد، تا 10 هزار تروریست مسلح حمله خود را علیه مناطق قدیمی شهر و همچنین مناطق السید علی، الراشدین، جمعیة الزهراء و محور بنی زید آغاز کردند، اما نیروهای ارتش سوریه این حملات را دفع کردند و در این میان نیروی هوایی ارتش سوریه نقش بسزایی را در دفع این حملات ایفا کردند و نقشه آنها برای تصرف اهداف مورد نظر را با به قتل رساندن صدها تروریست از جمله چندین سرکرده جبهه النصره ناکام ساختند.

عملیاتی که گروه‌های مسلح در حلب آغاز کردند، «قطع نسل کافرین» نام داشت و یکی دیگر از اهداف آن جلوگیری از پیش روی ارتش سوریه در مناطق تحت تصرف ارتش سوریه با دور زدن مناطق و کوی‌های تحت تسلط ارتش سوریه و هوادار نظام در غرب حلب و محاصره آن بود. تصمیم بر انجام این نبرد پس از آن حاصل شد که گروه‌های مسلح موفق نشدند، پیشروی ارتش سوریه در شرق حلب را متوقف کنند.

اکنون کانون نبردها در کوی جمعیة الزهراء حلب ادامه دارد و ماهرترین و مجرب‌ترین یگان‌های توپخانه ارتش برای دفاع از غرب حلب و ورودی‌های منتهی به مسیر عندان – ترکیه و دفع حملات گروه‌های تروریستی از شمال به سمت دانشکده مهندسی نظامی اسد در جنوب غربی حلب دفع کنند.

عملیات گروه‌های مسلح که اغلب آنها چچنی هستند، به صورت مستقیم تحت رهبری و فرماندهی دستگاه اطلاعات ترکیه انجام می‌شود و رهبری این چچنی‌ها را «صلاح الدین چچنی» برعهده دارد و گروه تروریستی «ارتش مهاجرین و انصار» که اغلب عناصر آن چچنی نوک پیکان این حملات را تشکیل می‌دهند و در آن صدها تروریست از گروه‌های جبهه اسلامی و ارتش محمد و کتائب ابو عماره و جبهه النصره مشارکت دارند و اتاق عملیات مشترکی تحت عنوان «أهل الشام» تشکیل داده‌اند که فرماندهی آن را «ابو أسماء الداغستانی» برعهده دارد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار