سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29700
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استیضاح وزیر ارشاد صحت ندارد
Print This Post

در صحن علنی مجلس شورای اسلامی انتقادات فراجناحی نسبت به عملکرد آقای جنتی و آقای ظریف وجود دارد ولی به هیچ وجه موضوع استیضاح در میان نیست و نگاه های حزبی و سیاسی در صحن مجلس وجود ندارد و نمایندگان به صورت فردی وارد عمل می‌شوند.

به گزارش سلام دلفان- محمدرضا باهنر نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با روزنامه آرمان به موضوع “استیضاح” در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که با بازتاب گسترده رسانه های اصلاح‌طلب همراه بود.، این موضوع را در حاشیه صحن علنی مجلس پیگیری کردیم و صحت و سقم خبر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال کردیم. اکثر نمایندگان مجلس موضوع “استیضاح” را انکار و به عدم وجود کار حزبی و سیاسی توسط نمایندگان در صحن مجلس تاکید کردند.

نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی
مجلس در گفتگو با خبرنگار مشرق، با تاکید بر اینکه چنین رویکردی در صحن علنی مجلس ندیده‌ام، گفت: استیضاح یک فرم مشخص دارد و افراد در صحن علنی مجلس آن را امضا می‌کنند ولی من تاکنون چنین چیزی را در بین نمایندگان ندیده‌ام و صحت ندارد.
پاسخ نمایندگان مجلس به :
پاسخ نمایندگان مجلس به :سید محمود نبویان نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول‌گرایان مجلس نیز با بیان اینکه خیلی از نمایندگان مجلس نسبت به عملکرد وزیر فرهنگ و ارشاد و همچنین وزیر امور خارجه انتقاد دارند، تاکید کرد: این نمایندگان هم شامل اعضای جبهه پایداری می شوند و هم شامل نمایندگان مستقلی که عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستند و این موضوع که جبهه پایداری تنها منتقد عملکرد این دوستان است صحت ندارد.وی در ادامه با بیان اینکه گله مندی نمایندگان از عملکرد آقای جنتی تنها مختص به اعضای جبهه پایداری نیست، گفت: نمایندگان به برنامه‌های فرهنگی ایشان نقد جدی دارند.

کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی نیز در همین خصوص گفت: به هیچ وجه اینطور نیست، حتی افرادی که درخواست استیضاح را امضا می‌کنند به هیچ وجه با رویکرد سیاسی و حزبی به موضوع نگاه نمی‌کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اینگونه نگاه‌ها به نمایندگان مجلس سیاسی‌کاری است، تاکید کرد: نمایندگان مجلس بیشتر جوهر نمایندگی دارند تا جوهر حزبی و سیاسی و  نمایندگی در مجلس قائم به فرد است و قانون اساسی نیز طوری طراحی شده است که حزب نمی تواند حکومت کند.

پاسخ نمایندگان مجلس به :
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان اعتقاد به مبانی اصولگرایی دارند و هرگز حزبی عمل نمی‌کنند، عنوان کرد: امکان دارد که نماینده‌ای عضو جبهه پایداری باشد ولی با خیلی از مواضع جبهه مخالف باشد و به تصمیم خود عمل کند، در مقابل هم ممکن است کسی مخالف جبهه پایداری باشد ولی در خیلی از مواضع اشتراک نظر داشته باشد.عضو کمیسیون امنیت ملی در انتها گفت: اتخاذ اینگونه مواضع از سوی چهره‌های سیاسی اغلب با هدف تخریب گرفته می‌شود.

پاسخ نمایندگان مجلس به :ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که آیا موضوع استیضاح علی جنتی و ظریف در مجلس وجود دارد؟ گفت: اصلا در جریان چنین موضوعی نیستم.

وی در ادامه با بیان اینکه من در صحن مجلس چیزی به عنوان طرح استیضاح آقای جنتی را ندیده‌ام، تاکید کرد: تاکنون حتی پیگیری هم در این خصوص صورت نگرفته است و موضوع استیضاح وزیر ارشاد حتی مطرح هم نشده است.

نماینده مردم بندرعباس در ادامه با بیان اینکه استیضاح حق نمایندگان است، گفت: به هیچ عنوان در این زمینه جبهه بندی و سیاسی کاری وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قطعا رفتارهای وزیر ارشاد از سوی خیلی از نمایندگان پذیرفته نیست، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند بحث فرهنگ بسیار حائز اهمیت است و نمایندگان نیز اقدامات آقای جنتی را در این زمینه به صورت دقیق رصد می کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: ما توقع داریم در حوزه فرهنگی شاهد اتفاقات خوبی باشیم ولی اقدامات آقای جنتی چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

پاسخ نمایندگان مجلس به :سیدمرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این خصوص گفت: بنده نه عضو جبهه پایداری هستم و نه در هیچ گروه سیاسی دیگری عضویت دارم ولی به عملکرد این دوستان نقد جدی دارم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برخی می خواهند تا به واسطه انگ‌زنی سیاسی جلوی یک قضیه‌ای را بگیرند، گفت: نمایندگان اصولگرا بر اساس اصول اعتقادی پیگیر سوال از وزیر ارشاد هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه اظهار داشت: اکثر نمایندگان در صحن علنی مجلس به عملکرد وزیر ارشاد نقد جدی دارند ولی استیضاحی در کار نیست.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار