سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29832
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جلوگیری ارتش عراق از عملیات”داعش”
Print This Post

نیروهای ویژه عراق عملیات حمله تروریست‌های داعش به منطقه «خضراء» با کمک بعثی‌ها، خودروهای بمب‌گذاری شده و بالگردهای سوری را ناکام گذاشتند.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری «النخیل» از تشدید تدابیر امنیتی نیروهای مسلح عراق در منطقه «خضراء» بغداد پس از به دست آمدن اطلاعاتی درباره حمله به این منطقه با همکاری و هدایت «حارث الضاری» و «عزت‌الدوری» خبر داد.

منطقه خضرا در بغداد یک منطقه امنیتی بسیار مهم به شمار می‌آید و اغلب وزارت‌خانه‌ها، سفارتخانه‌ها و پارلمان عراق در همین منطقه وجود دارند. تروریست‌ها به خوبی می‌دانند که اشغال این منطقه به معنای سقوط بغداد خواهد بود به همین دلیل تمرکز خود را روی منطقه گذاشته‌اند.

بر اساس این گزارش، اطلاعات حاصله نشان می‌داد که گروه‌های تروریستی قصد داشتند به کمک خودروهای بمب‌گذاری شده متعدد و بالگردهایی که قرار بود از سوریه وارد خاک عراق شوند، این منطقه امنیتی را اشغال کنند. به همین دلیل نیز میزان تفتیش‌ها و بازرسی‌ها در این منطقه پایتخت افزایش یافته و حتی کارمندان دوائر مختلف دولتی در این منطقه مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

یک منبع آگاه عراقی در این‌باره گفت: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که داعش به کمک سرکرده‌های تروریستی نظیر «حارث الضاری»، «عزت‌الدوری» و «طارق الهاشمی» قصد داشت با اشغال پشت‌بام‌های برخی منازل مسکونی در منطقه «الصالحیة» که بر منطقه خضراء مشرف است، طرح اشغال این منطقه امنیتی را کلید بزند. در مرحله نخست قرار بود تک‌تیراندازان در این پشت‌بامها مستقر شوند و گروه‌های تروریستی در سراسر بغداد،  حملات خود را بر روی مناطق نزدکی به این منطقه امنیتی متمرکز کنند.

وی افزود: در این حمله تروریستی قرار بود گروه تروریستی فعال در سوریه نیز به کمک داعش عراق بیاید و بالگردهای تحت اختیارش را روانه آسمان عراق و در نهایت منطقه خضراء کند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار