سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29884
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چهره ۵۰ سال دیگر آمریکایی ها چگونه است؟+تصاویر
Print This Post

با گسترش ازدواج های بین نژادی در آمریکا مجله نشنال جئوگرافیک پیش بینی می کند تا سال 2050 چهره شهروندان آمریکا به این عکس ها شبیه خواهند شد و یک آمریکایی متوسط چهره ای متفاوت از حال حاضر را خواهد داشت.

به گزارش سلام دلفان، نشریه انجمن جغرافیای ملی معروف به نشنال جغرافی (National Geographic Society (NGS)) در آخرین شماره ی خود ضمن بررسی ترکیبات جمعیتی ایالات متحده، به بررسی و پیش بینی چهره آمریکایی ها در ۵۰ سال آینده پرداخته است.

http://payamno.com/files/2014/04/62ea99a36aa33fa82769235a7ed0420c.png

این تصاویر فتوشاپ نیستند و افرادی واقعی هستند. این تعداد روبه افزایش است به گزارش اداره آمار ایالات متحده، در سال ۲۰۰۰ تعداد افرادی که چند نژادی هستند بیش از ۶ میلیون نفر بوده و در سال ۲۰۱۰ این آمار به ۹ میلیون نفر افزایش یافته است.همچنین ارگان رسانه ای وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal) نیز با انجام تحقیقاتی مفصل اقدام به انتشار نموداری از ازدواج های بین نژادی در ایالات متحده نموده است.
0b526137fa6be4db270b287761b9ec97
این تصویر یک آمریکایی متوسط در سال ۲۰۵۰ است

 

نشریه نشنال جغرافی با آنالیز ترکیب نژاد های مختلف در آمریکا و تهیه ی مجموعه‌ای گسترده از عکس مردمان این کشور، که همگی توسط یک عکاس به نام مارتین اسشولر (Martin Schoeller) به عنوان مامور تهیه ی عکس این نشریه، به دست آمده، اقدام به پیشبینی چهره آمریکایی ها در ۵۰ سال آینده نموده است و از تغییرات گسترده ی چهره ی آمریکایی ها به مرور زمان خبر داده است.

 

چهره ۵۰ سال دیگر آمریکایی ها

 

وال استریت ژورنال در همین زمینه گزارش داده است در سال ۲۰۱۰ ازدواج ها میان نژادهای مختلف افزایش یافته و این آمار نسبت به گذشته دو برابر شده است. تعداد ازدواج های بین نژادی نسبت به هر نژادی متفاوت است به طوری که ۹ درصد سفید پوست، ۱۷ درصد سیاه ، ۲۶ درصد اسپانیایی و ۲۸ درصد آسیایی خارج از گروه قومی نژادی خود ازدواج کرده اند و ۳٫۵ میلیون کودک به دنیا آمده در سال ۲۰۰۹ حاصل ازدواج بین نژادی بودند. در این میان این تغییر می تواند سمبلی بر تغییر وجهه آمریکا باشد اگرچه با سال ۲۰۵۰ چندین دهه فاصله است ولی اگر این تصاویر جلوه ای از آینده باشد باید در انتظار این سال باشیم.

 

چهره ۵۰ سال دیگر آمریکایی ها

 

این نشریه با ارایه ی نمودار تحقیقاتی خود به این نتیجه رسیده است که ازدواج بین نژادی در آمریکا نسبت به ۲۵ سال پیش دوبرابر شده و این در حالی است که مبتنی بر این تحقیقات، توجه آمریکا به میزان رشد ازدواج بین نژادی می تواند ریشه در نژادپرستی حاکم در ایالات متحده داشته باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار