سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29891
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قدردانی علم‌الهدی از حاتمی کیا
Print This Post

امام جمعه مشهد گفت: دغدغه های رهبر معظم انقلاب مربوط به ناهنجاری‌های فرهنگی است که بخش عمده آن از طریق رخنه فرهنگی ایجاد می‌شود.

گروه فرهنگی سلام دلفان، آیت الله احمد علم‌الهدی ظهر شنبه در جمع فعالان جبهه فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی در محل دفتر امام جمعه مشهد با اشاره به فعال شدن جریان هایی خاص در داخل و خارج از کشور قبل از انتخابات مجلس نهم ابراز کرد: این جریان ها پس از فتنه 88 فعال شدند تا طیف خاصی از افراد را از صحنه خارج کنند.عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری ادامه داد: این جریان ها محور اصلی فعالیت خود را روی کار سیاسی و قدرت ‌یابی متمرکز کرده ‌است. در حقیقت هدف اصلی این جریان ها حذف نیروهای ارزشی و انقلابی و طرد آنها از صحنه‌های مختلف اجرایی و عملیاتی است.

وی عنوان کرد: چرا که در صورت ورود یا بقای جریان های ارزشی در مراکز مهم تصمیم ‌گیری و اجرایی دیگر مجال فعالیت به جبهه مقابل داده نمی‌شود. حرکت این جریان پیش از انتخابات با ملاحظه و کند بود اما اکنون بی‌محابا به پیش می‌رود.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه این جریان به دنبال حذف نیروهای ارزشی و حزب ‌اللهی است، افزود: از دو طریق این کار را انجام می دهند که یکی بدبین کردن نیروهای ارزشی نسبت به اقدامات انجام شده در نظام، دولت، مجلس، سیاست خارجه و در نهایت ناامید کردن آنها و انصراف و کنار کشیدن از ادامه مسیر است و دومی بدبین کردن دیگران نسبت به این جریان ارزشی است.
وی ادامه داد: آنها می خواهند از طریق انگ ‌زدن و استفاده از عباراتی نظیر تند رو و افراطی دیگران را نسبت به این نیرو های حزب اللهی بدبین کنند و نمونه آن تعطیلی دو نشریه اصولگرا و ارزشی به بهانه توهین به رئیس جمهور بود در حالی که در نشریات و سخنرانی‌های خود آشکارا به مقدسات توهین می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این اقدامات و تحرکات در مجلس هم دیده می‌شود، گفت: اگر لایحه یا طرحی از سوی این جریانات ارزشی مطرح شود با جوسازی و هیاهو و انواع و اقسام برچسب‌ها زمینه رای را از بین می‌برند.

وی ابراز کرد: اینکه عده‌ای می‌خواهند جوانان را نسبت به همه چیز بدبین کنند، بخشی از همان دغدغه‌های مقام معظم رهبری است. اگر در مباحث فرهنگی پدافند نداشته باشیم هیچ چیز نداریم و در واقع رخنه فرهنگی از ناهنجاری‌ها و تهاجم فرهنگی به وجود می‌آید.

وی افزود: جریان‌های فرهنگی و ارزشی در حوزه ارتقای فرهنگی بسیار خوب عمل می‌کنند اما تا وقتی پدافند فرهنگی نداشته باشیم ارتقای فرهنگی معنایی ندارد. ناهنجاری‌ های فرهنگی، در اجلاس اخیر مجلس خبرگان رهبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسائلی مانند حجاب، اختلاط زن و مرد، فیلم‌ ها و سریال‌ ها و کالاهای فرهنگی و ناهنجاری‌های شکل گرفته در این حوزه بخشی از نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری بود.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: پس از ارائه گزارش این مسائل به مقام معظم رهبری ایشان نگرانی خود را ابراز کردند. در حقیقت دغدغه مقام معظم رهبری نیز مربوط به ناهنجاری‌های فرهنگی است که بخش عمده آن از طریق رخنه فرهنگی ایجاد می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری به دیدار خود با وزیر ارشاد اشاره کرده و گفت: به ایشان گفتم کسی نمی‌گوید که شما بی ‌دین هستید، بلکه مشکل اصلی ما در ناهنجاری‌های فرهنگی است.

وی ادامه داد: مشکل مهمتر این است که دولت در زمینه مسائل فرهنگی و به‌ ویژه پدافند فرهنگی خود را صاحب رسالت نمی‌داند و در طرف مقابل شاهد روانه شدن سیل مهاجمان فرهنگی از سوی دشمن هستیم ولی یک سنگ هم جلوی این سیل نمی‌اندازیم.

آیت الله علم الهدی با اشاره به پدافند فرهنگی ابراز کرد:  مسئله‌ای که در شرایط فعلی به آن نیازمندیم، حرکات حساب شده در حوزه فرهنگی و به ویژه پدافند فرهنگی است.

وی با بیان اینکه عرصه پدافند فرهنگی گاهی اوقات آدم اتوکشیده نمی‌پذیرد تصریح کرد: در این عرصه باید آستین‌ها را بالا زد و وارد عمل شد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: ممکن است فرد در این راه برچسب‌ها و تهمت‌های زیادی بخورد اما اگر ما معتقد به وجود اقدس امام زمان(عج) و ولایت ولی فقیه هستیم باید همه جوره و با همه ابزار پای مقام معظم رهبری بایستیم.

وی به حرکت‌های فرهنگی تاثیرگذار در این عرصه اشاره کرده و گفت: یکی از این حرکت‌ها جشنواره فیلم عمار بود که برای نخستین بار بعد از سال‌ها به آن سمت و جهت داده شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان اظهار کرد: مصاحبه‌ای اخیرا از آقای حاتمی ‌کیا دیدم و از اینکه بچه مذهبی ‌ها در این عرصه و برای مقابله با تهاجم فرهنگی خود وارد عمل شده‌اند بسیار خرسند و امیدوار شدم.

منبع: مهر
نام:

ایمیل:

در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:

تازه های سایت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار