سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30035
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تلاش فردوسی پور برای نجات یک اعدامی و شاهکار جهانی یک بازیکن گمنام
Print This Post

در برنامه نود این هفته دو موضوع بیش از همه جلب توجه می کرد؛ تلاش برای جان یک جوان اعدامی و حرکت نادر و عجیب یک بازیکن لیگ یکی که به سرعت در رسانه های معتبر جهان نیز فیلم این حرکت پخش شد.

به گزارش سلام دلفان، برنامه نود دوشنبه 25 فروردین با موضوع بررسی هفته پایانی لیگ برتر فوتبال لیگ از ساعت 22:40 دقیقه شب گذشته روی آنتن رفت. البته این برنامه اتفاقات جذاب دیگری هم داشت. از تلاش‌های فردوسی‌پور برای نجات جان یک جوان محکوم به اعدام تا ماجرای عجیب بازی نساجی و شهرداری یاسوج!

سوال پیامکی
پایان مسابقات لیگ سیزدهم و قهرمانی تیم شایسته فولاد خوزستان موجب شد تا فردوسی‌پور در این برنامه به انتخاب بهترین مربی فصل بپردازد:
1.اسکوچیچ – 2.دایی – 3.فرکی – 4.قلعه نویی – 5.کرانچار – 6.گل محمدی

پس از قرعه‌کشی توسط ابراهم میرزابیگی، کارشناس داوری این برنامه فردوسی‌پور ضمن تبریک به مردم مسجد سلیمان و مشهد قول داد که در برنامه هفته آینده خود به وضعیت تیم نفت مسجد سلیمان، تیمی که در هفته گذشته جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرده بود بپردازد.

زهره عابدینی برنده مسابقه پیامکی برنامه نود – سفر به برزیل – ارتباط زنده تلفنی با برنامه برقرار کرد و عنوان داشت هنوز باور ندارد که برنده مسابقه پیامکی شده است و طی درخواستی جالب از فردوسی پور خواست که فرزندش را نیز به همراه خود به برزیل ببرد.

اما ماجرایی که در تمام طول برنامه فردوسی‌پور به آن اشاره می‌کرد اجرای حکم قصاص یک جوان محکوم به اعدام بود که قرار بود حکمش بامداد امروز، سه‌شنبه در مازندران اجرا شود و برخی رسانه‌ها از عصر دیروز با به‌راه انداختن جریان رسانه‌ای خواستار کمک نود به حل این ماجرا و بخشش متهم از سوی خانواده‌ مقتول شدند و فردوسی‌پور هم در برنامه خود با اشاره چند باره به این موضوع خواستار بخشش متهم از خانواده مقتول شد و آنچنان که فردوسی‌پور در خلال برنامه به این ماجرا گریز می‌زد بسیاری برای پرداخت دیه به خانواده مقتول اعلام آمادگی کرده بودند و تماس‌ها با خانواده حسین‌زاده منجر به جلب رضایت ضمنی پدر شده بود و سرانجام عبدالغنی حسین‌زاده، پیشکسوت فوتبال مازندران صبح امروز پای چوبه دار این جوان اعدامی را بخشید.

بررسی بازی پرسپولیس و استقلال صنعتی خوزستان نخستین بخش برنامه نود بود. پس از پخش گزارش حواشی قبل و بعد از بازی مصاحبه بازیکنان پرسپولیس در خصوص مبلغ دریافتی‌شان بخش مهمی از این گزارش را تشکیل می‌داد. بازیکنان پرسپولیس لیست وزارت ورزش را نادرست خواندند و برای مثال بنگر اعلام کرد که تنها نزدیک 100 میلیون از باشگاه دریافت کرده و در ازای مابقی آن دو خودروی بدون سند گرفته که قابل استفاده نیست. خلعتبری هم اعلام کرد که بعد از بازی‌های لیگ چک‌ مبالغ دریافتی از باشگاه را در اختیار رسانه ها قرار می‌دهد.

در بخش داوری بازی فردوسی‌پور صحنه ای از شیطنت پیام صادقیان را پخش کرد که از خوش‌شانسی‌اش ضربه پای او به بازیکن خارجی استقلال خوزستان نخورده بود وگرنه باز هم شاید شاهد ماجرای تکراری محرومیت و اعتراض می بودیم.

محمد پنجعلی سرپرست پرسپولیس مهمان تلفنی برنامه بود که فردوسی‌پور به کنایه به او گفت: «آقای پنجعلی این همه خوشحالی برای نائب قهرمانی بود؟» در ادامه فردوسی‌پور با اشاره به حرف‌های هفته گذشته پنجعلی که اعلام کرده بود از باشگاه هیچ مبلغی را دریافت نکرده سند خودرویی را منتشر کرد که توسط باشگاه پرسپولیس به پنجعلی تحویل داده شده بود و او هم رسید آن را امضا کرده بود.

پنجعلی در واکنش به این ماجرا گفت که این از همان خودروهای بدون سند رویانیان بود و او بعد از مدتی آن را به رویانیان پس داد و اسناد و رسیدهای پس دادن آن هم موجود است. فردوسی‌پور واکاوی مشکلات پرسپولیس را به برنامه هفته آینده نود موکول کرد.

پخش بازی نفت و سپاهان دومین گزارش نود بود که اعتراض هوادارا سپاهان در پایان بازی به زلاتکو کرانچار مهم‌ترین بخش آن بشمار می‌رفت. با جو منفی که علیه کرانچار در اصفهان وجود دارد بعید است که او فصل بعد بتواند روی نیمکن نیم زردپوش اصفهانی بنشیند و شاید همین چند مسابقه باقیمانده لیگ قهرمانان آخرین نشستن‌های او رو نیمکت سپاهان باشد.

با پخش یک گزارش کامل از حواشی پیش و پس از بازی گسترش فولاد و فولاد خوزستان، حسین فرکی سرمربی تیم قهرمان مهمان ویژه برنامه نود در استودیو بود.

فرکی در بخشی از صحبت های خود گفت: همانطور که همه فوتبال دوستان می دانند برای رسیدن به موفقیت باید صبر و حوصله داشت و راهی را رفت که نتیجه رو به جلو داشته باشد. از سال ۲۰۰۶ بدلیل برخی شرایط حدود یک سال و چند ماه از مربیگری دور بودم و جالب است طی این مدت هیچ تیمی از من استفاده نمیکرد و مربی با این همه رزومه باید در خانه می نشست و از دور شاهد برخی مسائل بود و طی این مدت مرا به چشم یک بیگانه می دیدند.

وی در خصوص جدا شدنش از نفت تهران گفت: زمانی که از نفت جدا شدم احساس کردم دیگر نمی توان با این تیم پیشرفت داشت و نفت جایگاه خود را بدست آورده است.

فرکی در بخش دیگری از صحبت های خود از همه افرادی که پیروزی فولاد را به وی تبریک گفته و فولاد را مورد حمایت قرار دادند تشکر کرد و عنوان داشت طی چند روز اخیر بیش از 2 هزار پیامک تبریک برای وی فرستاده شده است.

وی همچنین افزود: باشگاه فولاد به پشتوانه سازی بهای ویژه ای می دهد و ثمره این پشتوانه سازی را نیز دیده ایم. وی در خصوص فصل بعد نیز گفت: تصمیم گیری در خصوص این قضیه را به پس از لیگ قهرمانان آسیا موکول کرده ام.

فرکی در مورد مصدومیت خود نیز گفت: از ناحیه هر دو پایم دچار مشکل شده ام و باید جراحی کنم و باید هر چه زودتر در این باره اقدام کنم.

پس از پخش گزارشی کامل از قهرمانی لیگ فولاد خوزستان در لیگ برتر سیزدهم و صحبت های بازیکنان و مسئولان این تیم مهدی تاج رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: سعی کردیم مراسم اختتامیه لیگ برتر را به بهترین نحو برگزار کنیم. بحث مبارزه با اعتیاد و همچنین بخشش یارانه ها از جمله برنامه هایمان بود که در مراسم اختتامیه به آن پرداخته بودیم.

مهدی تاج خطاب به فردوسی پور گفت: شما که یارانه نمی خواهید؟! فردوسی پور نیز در پاسخ به این سئوال گفت: من نه دوره قبل برای یارانه ثبت نام کردم و نه این دوره.

تاج در خصوص تیم ملی گفت: سازمان لیگ طبق برنامه های از پیش تعیین شده لیگ را به اتمام رساند. کی روش از ابتدا می گفت برای اردوهای تدارکاتی آخر بازیکنان را می خواهد و اینکه بازیکنان و باشگاه ها چند ساعت پیش از سفر به اردو نروند درست نیست.

تاج در ادامه گفت: کی روش بازیکنان تیم های آسیایی را مرخص کرده است و تیم ملی با نفرات حاضر بامداد امروز عازم آفریقای جنوبی می شود.

در ادامه مهرداد جماعتی و سروش رفیعی مهمانان بعدی برنامه بودند و درباره قهرمانی فولاد حرف زدند که گزیده ای مهم ترین صحبت هایشان را می خوانیم:

 

 

* مهرداد جماعتی:

 

 

 

سال 87 در جوانان پرسپولیس بودم اما متاسفانه سال خوبی برای من نبود. مهرداد بایرامی هم در آن زمان با من بود. اما قطبی اصلا سر تمرین های ما نمی آمد. آرزوی هر بازیکنی پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی است و امیدوارم که دفاع چپ ایران در جام جهانی باشم.

 

 

 

* سروش رفیعی:

 

 

 

کارم را از تیم فجرسپاسی شروع کردم و بعد از اینکه تیم به دسته یک سقوط کرد با مشاوره آقای دهکردی و جلالی به فولاد رفتم. همراهی مردم تبریز با ما بعد از قهرمانی مان مثل لحظه ای بود که تراکتور قهرمان جام حذفی شده است. خیلی خوشحالم که چنین هوادارانی داریم. امیدواریم فرهنگ سازی شود و زمانی که همه چیز مشخص می شود بتوانیم نتیجه را قبول کنیم و به تیم برنده تبریک بگوئیم. الگوی فعلی من در فوتبال دنیا اینیستا است. البته اسطوره ام زیدان بود اما اینیستا را خیلی دوست دارم. در فولاد هر کسی فقط به فکر تیم بود و بازی کردن خودمان مهم نبود. این عاملی بود که کاملا برای همه جا افتاده بود.

گزارشی از جشن و پایکوبی اهوازی ها به مناسبت قهرمانی فولاد خوزستان در لیگ سیزدهم پخش شد و هواداران و بازیکنان فولاد خوزستان درباره احساس خود صحبت کردند.

پس از گفت‌وگوی طولانی فردوسی‌پور و این دو بازیکن تیم فولاد گزارش بازی استقلال و تراکتورسازی پخش شد تا پرونده بازی‌های تیم‌های بالای جدول بسته شود. حمایت هواداران استقلال در پایان بازی با تراکتور از کادر فنی و امیر قلعه نویی، علی‌رغم شکست سنگین در خانه از نکات جالب توجه این گزارش بود.

در قسمت بررسی بازی‌های تیم‌های پائین جدول ابتدا بازی دو تیم راه‌آهن و ذوب‌آهن پخش شد. باز که منجر به باقی‌ماندن ذوبی‌ها در لیگ برتر شد و البته در جای دیگر صدای تیم فجر را در آورد. پس از پخش گزارش باز فجر و ملوان هوادارن شیرازی تیم راه‌آهن را به فوتبال ناپاک متهم کردند و محمود یاوری هم این حرف‌ها را تکرار کرد و تلویحا نتیجه بازی ذوب‌آهن و راه‌آهن را ناسالم خواند. حرفی که موجب شد سعید آذری، مدیرعامل تیم ذوب‌آهن در ادامه برنامه روی خط بیاید و به حرف‌های یاوری واکنش نشان بدهد.

پخش بازی‌ تیم‌های داماش و مس که منجر به سقوط تیم گیلانی به لیگ یک شد هم یکی از آخرین بازی هفته پایانی لیگ بود که در نود بررسی شد. گیلانی‌ها به شدت به مدیریت عابدینی در این تیم اعتراض داشتند و او را عامل اصلی سقوط تیمشان می‌دانستند. نظر محمدی، سر مربی داماش، هم حرف‌های جالبی زد و عابدینی را به دست بردن در ترکیب تیم و دخالت در امور فنی متهم کرد.

پس از پخش بازی سایپا و صبا و تلاش‌های ناموفق فردوسی‌پور برای تماس با عابدینی مجید نجاتی مهمان تلفنی برنامه نود شد. نجاتی مدافع تیم شهرداری یاسوج است که در بازی هفته پایانی با حرکت عجیبش در بازی با نفت این روزها شهرت جهانی پیذا کرده است و فردوسی‌پور هم با هیجان حرکت او را در طول برنامه پخش کرد.

به گزارش مشرق، مجید نجاتی بازیکن شهرداری یاسوج گفت: حرکت من غیر ارادی بود و دست خودم نبود. میرزابیگی در خصوص جریمه این بازیکن گفت: داور در این بازی به نجاتی کارت قرمز داد ولی در قانون آمده که به چنین اشتباهی کارت زرد تعلق می گیرد!

پس از گفت وگوی فردوسی‌پور و نجاتی مسابقات لیگ یک مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه مسابق پیامکی نود

فرکی: 44 درصد  –  دایی: 29 درصد  –  قلعه نویی: 12 درصد  –  گل محمدی: 11 درصد  –  اسکوچیچ:  3 درصد –  کرانچار : یک درصد

برنامه نود این هفته ساعت 3 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

 

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار