سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30102
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پوتین:اوکراین درآستانه جنگ داخلی است
Print This Post

رئیس جمهور روسیه، روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با صدر اعظم آلمان هشدار داد در پی اعزام ارتش اوکراین به شرق این کشور برای مقابله با جدایی طلبان، اوکراین «در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است.»

به  گزارش سلام دلفان، خبرگزاری فرانسه نوشت: کرملین، روز چهارشنبه، اعلام کرد «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان درباره اوضاع اوکراین گفت وگو کرد.

در بیانیه کاخ ریاست جمهوری روسیه آمده است: «رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد تشدید خشونت و نزاع در اوکراین، در واقع این کشور را در آستانه جنگ قرار داده است.»

پوتین و مرکل همچنین «بر اهمیت برگزاری مذاکرات چهار جانبه» درباره اوکراین در روز هفدهم ژانویه در ژنو تأکید و ابراز امیدواری کردند نشست ژنو گامی روشن برای بازگشت اوضاع به چارچوب صلح آمیز باشد.

براساس این بیانیه، پوتین همچنین به مرکل اعلام کرده است اقدامات ارتش اوکراین در شرق این کشور در حقیقت «توسلی غیر قانونی به زور علیه معترضان مسالمت جو» قلمداد می شود.

رئیس جمهور روسیه همچنین بر ضرورت احیای ثبات اقتصادی در اوکراین و تداوم عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین تأکید کرده است.

قرار است مذاکرات چهار جانبه، روز پنجشنبه در ژنو با حضور نمایندگانی از اوکراین، روسیه، آمریکا و اتحادیه اروپا با هدف دستیابی به راهکاری برای حل بحران اوکراین برگزار شود.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار