سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30174
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » امارات:ایران شریکی راهبردی برای ماست
Print This Post

وزیر خارجه امارات با بیان اینکه کشورش در تلاش است تا مناسبات خود با ایران را تقویت کند، اعلام کرد که ایران شریکی راهبردی برای امارات عربی متحده است.

امارات:ایران شریکی راهبردی برای ماستبه گزارش سلام دلفان، خبرگزاری امارات (وام) نوشت: عبدالله بن زاید آل نهیان (سه‌شنبه) در سخنرانی خود در پایان دومین دوره نشست‌های کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات، ایران را شریکی استراتژیک برای کشورش خواند و گفت که امارات همه تلاش خود را می‌کند تا موانع تقویت مناسبات را از سر راه بردارد.

کمیسیون مشترک عالی اقتصادی ایران و امارات از دوشنبه دومین دور جلسات خود را در دیوان وزارت خارجه امارات در ابوظبی آغاز کرد. در برنامه‌های این کمیته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز حضور یافت.

ظریف در سفر به امارات تأکید کرد که ایران شریکی قابل اعتماد برای کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد ماند.

عبدالله بن زاید در ادامه سخنان خود، ابراز امیدواری کرد که آنچه وی آن را گشایش نامید، میان ایران و دنیا ادامه داشته باشد، «و ما بتوانیم به میانگین‌های پیش [در روابط تجاری] برسیم و از آن نیز عبور کنیم».

وزیر خارجه امارات افزود: کار این کمیته و همه تلاش‌های موجود برای حمایت از مناسبات دوجانبه است که مورد تأیید و تشویق سران دو کشور است و همه هدف این است که ملت‌های ما از این امر نفع ببرند.

عبدالله بن زاید همچنین گفت: ایران شریکی راهبردی برای امارات است و کار به تجارت و مناسبات اقتصادی -که البته اهمیت زیادی دارد- محدود نمی‌شود.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار