سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30235
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آمریکا:با‌ایران‌درباره ابوطالبی گفت‌وگو کردیم
Print This Post

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که کشورش درباره موضوع صدور روادید برای حمید ابوطالبی با ایران گفت‌وگو کرده است.

به گزارش سلام دلفان، “ماری هارف‌”، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره نتیجه جلسه کمیته دولت میزبان در خصوص ماجرای روادید حمید ابوطالبی گفت: من هیچ پیش بینی از نتیجه این جلسه و اینکه خروجی آن چه خواهد بود، ندارم. آنها می توانند درباره فرآیند خود و اینکه چگونه به پیش بروند می توانند صحبت کنند. ما الزامات کشور میزبان را جدی می‌گیریم. مواردی مثل این بسیار نادر هستند. ما خوشحال خواهیم شد که درباره دلایل عدم صدور روادید (به ابوطالبی) با سازمان ملل گفت‌وگو کنیم. ما همچنین با ایرانی‌ها هم (گفت‌وگو) داشتیم. من نمی خواهم درباره فراینده آنها صحبت کنم.وی افزود: من جزییات بیشتری ندارم. همانطور که جن ساکی دیروز گفت این برای ایران مناسب نیست که کسی را به عنوان نماینده دائم در سازمان ملل و زندگی در امریکا معرفی کند که در چنین حادثه‌ای در تاریخ آمریکا شرکت داشته است. برای ما مناسب نیست که برای او روادید صادر کنیم و ما به او روادید نخواهیم داد.

هارف ادامه داد: من نمی‌دانم که انگیزه ایرانی‌ها از معرفی ابوطالبی چه بوده است و نمی خواهم آن را حدس بزنم. ما می خواهیم که از این موضوع عبور کنیم. موضع ما مشخص است و ما گفته ایم که به ابوطالبی روادید نخواهیم داد. بهتر است که ایرانی‌‌ها هم از این موضوع عبور کنند.

وی در خصوص اینکه مراحل صدور و دلایل عدم صدور روادید محرمانه است، گفت: چون ابوطالبی درخواست خود را علنی کرده است، ما هم درباره این موضوع علنا صحبت می‌کنیم.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار