سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30387
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 60 درصد اراضی کشاورزی بخش خاوه شهرستان دلفان بصورت دیم کشت می شود
Print This Post

بخشدار خاوه شهرستان دلفان گفت: 60 درصد از اراضی کشاورزی این بخش به صورت دیم کشت می شود که بازدهی آن برای کشاورزان منطقه بسیار اندک است.

به گزارش سلام دلفانˈشاپور عیسی زادهˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگا ایرنا افزود : در بخش خاوه شهرستان دلفان 18 هزار و 510 هکتار اراضی زیر کشت وجود دارد که از این میزان دو و نیم درصد به باغات میوه ، 59 درصد اراضی کشاورزی دیم و 38 درصد را اراضی آبی به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت : وجود یک رودخانه دائمی، ده ها چشمه و سراب گوناگون و زمین های حاصلخیز در خاوه شرایطی را به وجود آورده که در صورت استفاده بهینه از منابع یاد شده ، می توان با افزایش میزان اراضی دیم ان منطقه خاوه را به یکی از قطب های مهم کشاورزی در لرستان تبدیل کرد .

به گفته وی، چهار هزار بهره بردار در بخش این بخش از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند که توجه به توسعه کشاورزی ضرورتی انکارناپذیر است .

وی یادآور شد: خشکسالی و کم آبی های چند سال اخیر موجب تخلیه 10 روستای این بخش از جمعیت ساکن شده است .

بخشدار خاوه شهرستان دلفان بیان داشت: علاوه بر آن با توجه به اینکه حدود 60 درصد اراضی کشاورزی بخش خاوه به صورت دیم کشت می شود تسریع در امر احداث و بهره برداری از سد تاج امیر و تخصیص مجوز حفر چاههای عمیق و نیمه عمیق به منظور آبی کردن اراضی دیم می تواند علاوه بر رونق بخشیدن به اقتصاد مبتنی بر کشاورزی بخش ، روند مهاجرت از روستاها به شهر را در منطقه ی خاوه معکوس نماید .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار