سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3057
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نمایندگی مجلس چقدر ارزش دارد که شما برای کسب رأی به تهمت و دروغ متوسل شده اید؟
Print This Post
علی چراغیان در نامه ای سرگشاده به علی رستمیان؛
سلام دلفان- علی چراغیان از نامزدهای انتخاباتی مجلس نهم نامه سرگشاده ای را به علی رستمیان- یکی دیگر از نامزدهای انتخابات- نوشته است که متن آن در ادامه آمده است. ...

سلام دلفان- علی چراغیان از نامزدهای انتخاباتی مجلس نهم نامه سرگشاده ای را به علی رستمیان– یکی دیگر از نامزدهای انتخابات- نوشته است که متن آن در ادامه آمده است. آنچنان که در این نامه عنوان شده، هدف این نامه پاسخ به ادعاهایی بوده که آقای رستمیان در سی دی تبلیغاتی اش در خصوص آقای چراغیان مطرح نموده است.

متن این نامه سرگشاده عیناً از روی تصاویری که در سایت کاسی منتشر شده، پیاده شده است.

بسمه تعالی

جناب آقای علی رستمیان کاندیدای محترم نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه سلسله و دلفان احتراماً نظر به اینکه در تاریخ 90/12/11 (پنج شنبه شب) در زمان تبلیغات ممنوع!! یک حلقه لوح فشرده حاوی مطالب مطرح شده تعوسط جنابعالی در منازل مردم انداخته شده است و در آن بسیار بی پروا دروغ و تهمت های ناروایی مطرح نموده اید که بخشی از آن متوجه اینجانب می باشد لازم دیدم برای تنویر افکار عمومی مطالبی را در این نامه سرگشاده به اطلاع برسانم تا مردم شریف دیارمان با مرور آن بیشتر متوجه واقعیات شده و قضاوت نمایند:

البته خواستم از کنار موضوع بگذرم ولی چون در بخشی از سخنانتان به صراحت به کسانی اشاره کرده بودید که مسئولیت استانی داشته اند و در بین افراد موجود تنها اینجانب از چنین ویژگی برخوردار بوده ام علاوه بر آن اگر جواب نمی دادم ممکن بود از آن در آینده هم سوء استفاده شود، لذا چاره ای جز دادن پاسخ ندیدم امیدوارم خاطر آن برادر مکدر نشود. در این مقوله هم به ترتیبی که خود مطرح نموده اید به ارائه پاسخ می پردازم:

گفته اید رشته تحصیلی من تاریخ با گرایش علوم سیاسی بوده است در حالیکه تاریخ خود یک رشته، و علوم سیاسی رشته ای دیگر است! و چنین رشته ای ( تاریخ با گرایش علوم سیاسی) در دانشگاه ها نداریم معلوم نیست و نمی دانم انگیزه شما از طرح چنین رشته ای که وجود خارجی ندارد چه بوده است!!

گفته اید آیا در زمان مسئولیت شما از جنس مردم بوده اید؟! آقای رستمیان جنس مردم شریف دلفان و سلسله از نوع صداقت و نجابت و یک رنگی است و اینجانب افتخار می کنم که در طول تصدی مسئولیتم در استان با عمل و رفتار خود مدافع فرهنگ و هویت و صداقت مردم دیارم بوده ام تا جاییکه استاندار محترم در زمان استعفایم مطلبی فرمودند که علی رغم میل باطنی ام باید به آن اشاره کنم ایشان فرمودند: “درباره شما نکته ای می گویم که بیان آن درجاهای مختلف از نظر من مانعی ندارد من وصف صداقت شما را با افراد مختلفی در میان گذاشته ام” و از آن بزرگان نام بردند که لازم نیست من در اینجا اشاره کنم شما می توانید خود با دریافت نام و نشان به ایشان مراجعه نمایید و حقیقت را جویا شوید.

جناب رستمیان به جرأت می گویم علاوه بر دوشنبه ها که روز ملاقات عمومی بوده است هر زمان که جلسه نداشته ام درب اتاق من به وی همه مراجعه کنندگان باز بوده و مسئولین دفترم شاهد بر این موضوع بوده و هستند و سعی داشته همیشه ساده و صمیمی باشم وضعیت مبلمان اتاقم هم شاهد بر این موضوع بوده است. امّا آیا می دانید معاون سیاسی امنیتی استاندار برای هماهنگی دستگاه ها و پیگیری کار مردم و مشکلات استان توسط ادارات کل ماهانه حدود 40 جلسه دارد که در جدول کاری سالانه گنجانده می شود و اگر ایّام تعطیل و جلساتی که مدیر ارشد استان دارد و نمی تواند حضور پیدا کند و معاون به جای او حضور پیدا می کند و دعوت برای سخنرانی در دستگاه ها را اضافه کنیم روزانه حدود 3 جلسه می شود، امّا مدیرکل کمیته امداد چند جلسه در روز دارد؟! لذا اگر کسی مراجعه کند و بخاطر حضور در جلسه موفق به ملاقات نشود گناه مسئول چیست؟!

آقای رستمیان! اینجانب بیش از 20 سال در میان این مردم بوده ام، مسئولیت داشته و با آنها زندگی کرده ام در زمان تصدی معاونت فرمانداری دلفان جلسات مدیران با مردم را در مساجد راه اندازی کردم و مردم رودررو و چهره به چهره بعد از نماز مغرب و عشاء مسائل و مشکلات خود را با آنها در میان می گذاشتند. در سطح دهستان ها نیز به همین ترتیب با مدیران مرتبط حضور پیدا می کردیم و مسائل مردم مورد بررسی قرار می گرفت در مسئولیت تبلیغات و سرپرستی نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان در پایگاه های مقاومت و مساجد جلسات قرآنی را با جوانان برگزار می کردم تحلیل های سیاسی و بحث ولایت فقیه و جایگاه آن در مکتب حیات بخش اسلام را به متن جامعه می بردیم، از جنس مردم بودن چگونه است؟!

آیا شما در مورد اینجانب از همسایه ها و کسبه محلّ زندگی ام در زمان تصدی مسئولیت هایم بررسی نموده اید یا کورکورانه و قالبی قضاوت کرده اید؟! و به این نتیجه رسیده اید که جز شما دیگران از جنس مردم نیستند!!

در استانداری هم اگر نگویم ساده ترین مدیر به جرأت می گویم از ساده ترین، مردمی ترین و صادق ترین مدیران بوده ام این موضوع را می توانید از مدیران، خبرنگاران و اصحاب رسانه ها و… جویا شوید.

برادر جان! گفته اید آیا با مردم به زبان فارسی صحبت نمی کردید؟! آیا زبان لکی را فراموش نکردید؟! عرض می کنم شما کجا بودید که من با مردم نورآباد و الشتر به زبان فارسی صحبت می کردم!! نمایندگی مجلس چقدر ارزش دارد که شما برای کسب رأی به صراحت و در جلوی دوربین به تهمت و دروغ متوسل شده اید؟ آن هم در واپسین ساعات که مجالی برای شفاف سازی و تنویر افکار نیست؟! چه کسی زبان لکی را فراموش کرده است؟ چرا تهمت می زنید؟ من به لکها، زبان لکی و لک بودنم افتخار می کنم و در همین تبلیغات انتخابات بیش از 300 بار به زبان لکی سخنرانی داشته ام و مردم و جوانان عزیزمان شاهد آن بوده اند! آیا ممکن است 5 نفر از لک زبانانی که من آنها را می شناخته و با آنها فارسی صحبت کرده ام معرفی نمایید؟!

در بخش دیگری از سخنانتان گفته اید هزاران شغل را برای مردم نورآباد ایجاد کرده ام! و در زمان تصدی مدیرکل کمیته امداد امام استان لرستان بنده 15 هزار عروس را به خانه بخت فرستاده ام! 7 الی 8 هزار دانشجو را تحصیل کرده و صاحب شغل نموده ام!

آقای رستمیان! شما که این همه از خود تعریف نموده اید؛ اولاً آیا خدمت نظام و کمیته امداد که قبل و بعد از تصدی شما بر مسئولیت استان در شهرستان ها وجود داشته و دارد را به نام خود مصادره ننموده اید؟! آیا اشتغال تحت پوشش های کمیته امداد فقط در زمان شما بوده است؟! آیا جهیزیه عروس و کمک به دانشجویان تحت پوشش فقط در زمان شما بوده است؟! یا اینکه یک کار ضابطه مند و مستمر است؟! ثانیاً آیا عملکرد مدیرکل امداد را با معاونت سیاسی استاندار مقایسه کردن قیاس مع الفارق نیست؟! عزیز من شما پول صندوق های صدقات کمیته امداد و بودجه های کلان را برای رسیدگی به محرومین در اختیار داشته اید!! امّا آیا می دانید معاون سیاسی ریالی بودجه برای هیچ امری در اختیار ندارد بلکه متولی امور سیاسی امنیتی و هماهنگی دستگاه هاست نه امور عمرانی و امدادی و…! آیا کاری که از قلم بر می آید از قاشق هم بر می آید و بالعکس؟! بگذریم از آمار و ارقام ارائه شده و میزان واقعیت آن ها!!

گفته اید باید پاسخگوی دورانی که مسئولیت استانی را بر عهده گرفته ایم باشیم:

عرض می کنم اینجانب پاسخگوی دوران تصدی مسئولیتم در استان هستم و مفتخرم که موقعیت سیاسی امنیتی استان در این مقطع ارتقاء یافته و در بهترین شرایط بوده است و تقدیرنامه ها و مکاتبات مقامات مختلف در این زمینه موجود و قابل ارائه است:

– در این دوران 3 انتخابات بزرگ بدون کوچکترین تنش برگزار شده، در حالیکه فتنه 88 را در سطح کشور داشته ایم.

– در این مدت بیشترین مدیران بومی را در مدیریت کلان استان داشته ایم.

– در این مدت هیچ مانع امنیتی برای هیچ پروژه ای در سطح استان مشاهده نشده است.

– در این دوران تعداد نشریات استانی ده برابر شده است.

– در این مدت استان به بهترین وجه به مدیران کشوری معرفی شده است.

– در طی این مدت نزاع های دسته جمعی کاهش چشمگیر داشته است.

– در این مدت سطح تعاول گروه های سیاسی و وحدت ملّی و تعامل محلّی به بهترین وضعیت رسیده است.

– در این مدت هرجا لازم بوده و خواسته اند به مدیران شهرستانی کمک شده و امور آنها را پیگیری نموده ام.

* بنده افتخار می کنم در طول تصدی مسئولیتم برای انتخابات از موقعیت شغلی ام کوچکترین استفاده را نکرده ام.

* بنده افتخار می کنم هرگز برای این موضوع ( انتخابات) در شهرستان محلّ تولدم از فرصت های در اختیار و تحت عناوین مختلف سرمایه گذاری نکرده و مهرپروری ننموده ام!!!

گفته اید: شما هم به جای اینکه رستمیان را تخریب کنید خدمتتان را به مردم بگویید؛ جناب رستمیان! ممکن است بفرمایید اینجانب کجا و در کدام جلسه شما را تخریب نموده ام؟! می توانید آن را مستند به مردم ارائه دهید؟! بنده هیچ جا شما و هیچ کس دیگر را تخریب نکرده ام. راستی اگر می خواهید تخریب کنید چرا آن را با تهمت هم همراه می کنید؟! غیر از این است که با این تهمت می خواهید تخریب را نزد افکار عمومی به دروغ برای خود روا جلوه دهید؟!! آیا این بدترین نوع بداخلاقی سیاسی نیست؟! آیا این نوع رفتار مصداق بی صداقتی با مردم شریفمان نمی باشد؟!

اینجانب مطالب فراوانی دارم امّا فقط آنچه را که در پاسخ مسائل مطرح شده توسط جنابعالی لازم بود مطرح نمودم!! گرچه به این مقدار راضی نبودم، امید است در زندگی همه اعمال و رفتار و گفتارمان برای رضای خداوند متعال باشد. با آرزوی سربلندی برای مردم شریف دلفان و سلسله.

علی چراغیان

کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه سلسله و دلفان

دیدگاهها بسته شدهاند.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار