سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30797
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 519 میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان پرداخت شد
Print This Post

مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان لرستان گفت: كميته امداد در راستاي فقرزدايي از جامعه و جهت خدمت رساني به مددجويان تحت حمايت خود در سال گذشته 519 ميليارد و 101 ميليون و 573 هزار ريال مستمري به تعداد 191 هزار و 267 نفر پرداخت کرده است.

به گزارش سلام دلفان، ولي اله منتظري ظهر سه شنبه در حاشیه ديدار با امام جمعه و فرماندار دلفان با تاكيد بر اهميت اشتغال و توانمندسازي خانواده هاي تحت حمايت افزود: طي 12 ماه گذشته هزار و 111 فقره وام به ارزش 64 ميليارد و 119 ميليون ريال از محل بازپرداخت وام ها و تعداد سه هزار و 548 فقره وام به ارزش 165 ميليارد و 765 ميليون ريال به مددجويان تحت حمايت پرداخت شده است.

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش عمران كميته امداد امام (ره) استان افزود: فعاليت هاي عمراني اين نهاد شامل احداث مسكن مهر، بهسازي و نوسازي مسكن روستايي و تعمير و تكميل مسكن مددجويان است كه در این راستا 401 ميليارد و 342 ميليون ريال برای ساخت و مقاوم سازي سه هزار و 329 مسكن مددجويي تاكنون هزينه شده است.

7000 یتیم تحت حمایت خدمات کمیته امداد لرستان قرار دارند

مدير كل كميته امداد استان لرستان خدمات انجام شده توسط كميته امداد در بخش خدمات بيمه تامين اجتماعي را گامي مهم در جهت رفع مشكلات مالي مددجويان عنوان كرد و اظهار داشت: در اين راستا نيز 9 هزار و 700 خانوار با هزينه اي بالغ بر 85 ميليارد ريال از خدمات بيمه تامين اجتماعي بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: همچنين جهت پرداخت كارت ها و سبدهاي غذايي به سه هزار كودک دچار سوء تغذيه مبلغ 9 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.

منتظري با اشاره به اينكه در حال حاضر هفت هزار و 10 يتيم زير 18 سال تحت حمايت خدمات كميته امداد در استان هستند افزود: تاكنون توسط 19 هزار و 34 حامي خيرانديش بيش از 71 ميليارد و 255 ميليون 495 هزار ريال كمك هاي نقدي و غير نقدي در بين اين تعداد يتيم تحت پوشش توزيع شده است.

وي ادامه داد: در راستاي فرهنگ سازي برای ازدواج آسان جوانان و كمك مالي به نوعروسان و تازه دامادان تحت حمايت تعداد سه هزار و 260 مورد جهيزيه به ارزش 26 ميليارد و 849 ميليون و 478 هزار ريال به اين نوعروسان پرداخت شده است.

بهره مندی 4 هزار مددجوی لرستانی از خدمات مشاوره حقوقی

وي همچنين به خدمات حقوقي اين نهاد اشاره كرد و اظهار داشت: تعداد چهار هزار و 316 مددجوي داراي مشكلات حقوقي از خدمات مشاوره اي و حقوقي اين نهاد بهره مند شده اند.

مدير كل كميته امداد امام (ره) لرستان از پرداخت 146 ميليارد و 495 ميليون و 724 هزار ريال تسهيلات قرض الحسنه به مددجويان اين استان خبر داد و افزود: يكي از اقدامات اين نهاد در جهت برطرف كردن مشكلات ضروري مددجويان پرداخت وام قرض الحسنه بوده كه تاكنون به 9 هزار و 444 نفر پرداخت شده است.

منتظري با اشاره به اينكه 58 هزار مددجوي تحت پوشش اين نهاد از خدمات بيمه اي بهره مند هستند افزود: 54 ميليارد و 67 ميليون ريال در جهت پرداخت حق بيمه خدمات بيمه تامين اجتماعي مددجويان كميته امداد هزينه شده است.

وي رويكرد فرهنگي اين نهاد يكي از رويكردهاي مهم و اساسي در راستاي بالا بردن سطح آگاهي مددجويان برشمرد و اظهار داشت: در اين راستا نيز تعداد هفت هزار و 33 دانشجو و تعداد 15 هزار و 935 دانش آموز تحت حمايت هاي فرهنگي اين نهاد مقدس هستند.

وي آموزشهاي خانواده ها را گامي موثر در جهت ارتقاي شان خانواده هاي كميته امداد امام (ره) عنوان كرد و افزود: 42 هزار نفر از آموزش هاي خانواده در قالب جلسات و كلاس هاي مختلف بهره مند شده اند.

105 نخبه علمی و فرهنگی مورد حمایت کمیته امداد قرار دارند

مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) استان لرستان برگزاري اردوهاي زيارتي، سياحتي را از ديگر سرفصل هاي حوزه فرهنگي اين نهاد عنوان كرد و اظهار داشت: در اين راستا نيز تعداد سه هزار و 251 دانش آموز و دانشجوي و همچنين 755 سالمند تحت حمايت از اين اردوها استفاده كرده اند.

منتظري با اشاره به اينكه برای ارائه خدمات فرهنگي به مددجويان در سال 92 بيش از 67 ميليارد و 815 ميليون و 463 هزار ريال هزينه شده است افزود: طرح نظام جامع آموزشي تربيتي خانواده در زمينه هاي اقتصادي، احكام، اخلاق، نماز، قرآن، مسائل اجتماعي و …برای مددجویان برگزار شده است.

وی عنوان کرد: همچنین بالغ بر 400 كارگاه آموزشي جهت آموزش و غني سازي اوقات فراغت بيش از 10 هزار نفر برگزار شده است.

منتظری با اشاره به تخصص گرايي و ارائه آموزش هاي متناسب با نياز مددجويان و ارائه خدمات مشاوره اي، عنوان کرد: از 19 هزار و 984 واقعه ازدواج به ثبت رسيده در میان مددجویان 318 مورد منجر به طلاق شده كه نشان دهنده تاثير مثبت جلسات مشاوره اي بوده است.

وي در پايان با اشاره به اينكه هم اكنون تعداد هفت هزار و 33 دانشجو در مقاطع مختلف تحصيلي از حمايت هاي كميته امداد بهره مند هستند افزود: از اين تعداد 286 نفر در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري مشغول به تحصيل هستند و همچنين 105 نخبه علمي فرهنگي و ديني مورد حمايت اين نهاد قرار دارند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار