سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30798
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 70 برنامه طی هفته سلامت در دلفان برگزار می شود
Print This Post

رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دلفان از اجراي 70 برنامه متنوع فرهنگي، ورزشي و اجتماعي به مناسبت هفته سلامت در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان، نورالدين ويسي ظهر سه شنبه در گفت: هر ساله سازمان بهداشت جهاني با توجه به اهميت حوزه بهداشت و سلامت اقدام به نامگذاري سال بر اساس نياز روز جهان و در جهت مبارزه با عوامل تاثير گذار منفي بر سلامت جامعه مي كند كه امسال نيز با شعار “يک عمر سلامت با خودمراقبتي” مهم بودن اين مقوله را بيان مي كند.

وی با اشاره به اينكه توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ايام هفته با نامگذاري هاي مختلف گرامي داشته مي شود افزود: توانمندسازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی، عموم مردم  نیازمند خود مراقبتی، خانواده خواستگاه خود مراقبتی، رسانه ها مرو جان خود مراقبتی، نهادها و پایگاه های مردمی کانون های خود مراقبتی، تیم سلامت مربیان خودمراقبتی و سیاستگذاران و مدیران اجرایی، حامیان خودمراقبتی به ترتيب در ايام هفته سلامت نامگذاري شده است.

وي به صدا درآمدن زنگ سلامت در مدارس، نمایشگاه تغذیه سالم و تاکید بر سفره ی سالم، درج شعار هفته سلامت در سربرگ قبوض شركت هاي خدمات رسان دولتي، ديدار با خانواده معظم شهدا و انجام پایش سلامت از جامعه ایثارگری را از جمله برنامه های این هفته برشمرد.

ویسی عنوان کرد: قدردانی از خیرین و حامیان سلامت در ادارات، معرفی دوستداران سلامت، ورزش صبگاهی، كارناوال سلامت، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع بهداشت و دهان و دندان و اهداء جوایز،برگزاری نمایشگاههاي سلامت و اسلام و سلامتی، توزیع خمیر دندان و مسواک بین دانش آموزان از دیگر برنامه های این هفته است.

رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دلفان ویزیت نیم بهای مادران باردار پر خطر از نظر مشکلات، سخنراني روانپزشكان در مدارس، برپایی چادرهای غربال گری نمایشگاه مواد غذایی سالم و معدوم کردن مواد غذایی نا سالم، پیاده روی و کوهپیمایی هیئت های ورزشی و پاک سازی مسیر کوهپیمایی، برگزاری مسابقه دو ميداني بين دانش آموزان و عیادت از بیماران بیمارستان ابن سینا را جمله برنامه های هفته سلامت عنوان کرد.

رئيس شبكه بهداشت و درمان دلفان موضوع آموزش را يكي از مهمترين عوامل جهت ارتقای فرهنگی و جلوگيري از شيوع بيماريهاي مختلف عنوان كرد و اظهار داشت: اين مركز نيز در هفته سلامت آموزش به داوطلبان هلال احمر، آموزش به زوجین مراجعه کننده در کلاس مشاوره قبل از ازدواج، آموزش در خصوص پیشگیری از فشار خون و دیابت، مشاوره روانشناسی، آموزش به پرسنل نیروی انتظامی را در دستور کار دارد.

ویسی از ارائه آموزشها در زمینه عرضه بهداشتی مواد غذایی به متصدیان اماکن تهیه و توزیع و همچنین در خصوص پوکی استخوان و درد مفاصل خبر داد و یادآور شد: آموزش مددجویان ادارات بهزیستی و کمیته امداد، آموزش در خصوص تغذیه سالم به مادران و کودکان سوء تغذیه ای، آموزش روابط صحیح والدین با فرزندان از دیگر برنامه ها در این بخش است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار