سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30838
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روشی برای بالا بردن سرعت آندرويد
Print This Post

اگر در حال حاضر کارهاي ساده‌اي نظير رفتن از اين اپليکيشن به اپليکيشن ديگري يا برگشت به منوي اصلي زمان بيشتري نسبت به قبل برايتان طول مي‌کشد، سرعت آندرويد شما کاهش پيدا کرده است.

به گزارش سلام دلفان، ممکن است بعد از يک مدت که از خريد گوشي شما بگذرد و نرم‌افزارهاي متنوعي را روي آن بريزيد، احساس کنيد که گوشي شما از نظر کارکرد ضعيف شده و کارايي و سرعت روزهاي اول خود را ندارد.

مسلما در اين شرايط هر کسي دوست دارد که دوباره گوشي خود را به شرايطي بازگرداند که سرعت خوبي داشته است. در چند شماره به شما راه‌هايي را آموزش خواهيم داد تا بتوانيد سرعت گوشي هوشمند يا تبلت خود را که مبتني بر سيستم عامل آندرويد است افزايش دهيد. زيرا ممکن است به مرور زمان اين کندي سرعت برايتان بسيار آزار دهنده شود.

اگر در حال حاضر کارهاي ساده‌اي نظير رفتن از اين اپليکيشن به اپليکيشن ديگري يا برگشت به منوي اصلي زمان بيشتري نسبت به قبل برايتان طول مي‌کشد، سرعت آندرويد شما کاهش پيدا کرده است. براي اين که با اين مشکل مقابله کنيد بهتر است که قبل از هر کاري به بخش اپليکيشن‌هاي خود رفته و آن‌ها را بررسي کنيد تا اپليکيشن‌هاي بلا استفاده را شناسايي کنيد. در مرحله بعدي بايد تمامي اپليکيشن‌هاي بلا استفاده را از کار بيندازيد.

بايد بدانيد که آندرويد شما، حجم حافظه داخلي محدودي دارد و هر قدر که فضاي خالي آن کمتر باشد، سرعت آندرويد هم پايين‌تر خواهد بود. اگر اين حافظه را با عکس‌ها، موسيقي يا اپليکيشن‌هاي مختلف پر کرده‌ايد بهتر است که حافظه را خالي کنيد تا جاي بيشتري داشته باشيد. براي اين کار بايد اپليکيشن‌هايي که استفاده نمي‌کنيد را از حالت نصب خارج کنيد و بايد ابتدا به بخش تنظيمات رفته و بعد از غير فعال کردن برنامه از بخش Cashe هم برنامه را به صورت کلي پاک کنيد. برنامه‌هاي کاربردي که چندين بار به حافظه کوتاه مدت گوشي منتقل شده‌اند تا در دسترس باشند، باعث کندي گوشي شما خواهند شد.

براي پاک کردن بخش Cashe بايد از طريق همان منوي اپليکيشن‌ها يکي يکي اين کار را براي برنامه‌ها انجام دهيد. گذشته از اين مورد بهتر است که ويجت‌ها و عکس‌هاي پس زمينه خود را محدود کنيد. بسياري از کاربران فکر مي‌کنند اين ويجت‌ها از فوايد آندرويد هستند و براي پيدا کردن يک سري اطلاعات به صورت سريع بسيار مفيد هستند اما بايد گفت که اين ويجت‌ها باتري گوشي را ضعيف کرده و سرعت آندرويد را نيز کاهش مي‌دهند.

کم کردن تعداد ويجت‌ها به خصوص آن‌هايي که به اطلاعات بيشتري احتياج دارند سرعت گوشي يا تبلت آندرويد شما را پايين خواهد آورد. ديگر موارد را در هفته آينده دنبال کنيد.

 

منبع: خراسان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار