سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30857
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فاز جدید درگیری اپل و سامسونگ
Print This Post

پس از آنکه اپل، سامسونگ را به نقض حق اختراعات ثبت شده‌اش در ارتباط با آیفون متهم کرد، این شرکت کره‌ای هم اپل را به استفاده بی اجازه از دو اختراع ثبت شده‌اش متهم نمود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از سی نت، دو طرف سه سالی است که به طور متقابل شکایاتی را از همدیگر مطرح  و طرف مقابل را به کپی برداری از محصولات خود متهم می‌کنند. این نزاع حقوقی در دهها کشور جهان در جریان است و هزینه‌های سنگینی را به هر دو شرکت تحمیل کرده است.یکی از فناوری‌هایی که سامسونگ مدعی استفاده بدون مجوز اپل از آن است، مربوط به انتقال محتوای ویدیویی است. سامسونگ می‌گوید این فناوری توسط فردی به نام مایکل فریمن در اوایل دهه 1990 ابداع شده و حق اختراع آن به نام وی در سال 1994 ثبت شده است. سپس این حق اختراع در اکتبر سال 2011 و به ازای دریافت 2.3 میلیون دلار به سامسونگ فروخته شده است.

سامسونگ می‌گوید اپل به منظور ضمیمه کردن فایل‌های ویدیویی در سرویس ارسال پیام و ایمیل خود و همین طور در سرویس فیس تایم از این اختراع ثبت شده سوءاستفاده کرده است.

فناوری دیگر که مربوط به سازماندهی عکس و ویدیو در پوشه‌های مختلف است در اصل توسط کن پارولسکی یکی از افراد سازنده اولین دوربین دیجیتال رنگی جهان در شرکت کداک ثبت شده و سپس به سامسونگ فروخته شده و این شرکت مدعی استفاده بدون اجازه اپل از آن است.

البته اپل هم در مقابل مدعی استفاده بدون اجازه سامسونگ از 5 اختراع خود شده است. در حالی که سامسونگ در شکایت خود خواستار دریافت 7 میلیون دلار غرامت از اپل است، اپل در شکایت خود از لزوم دریافت غرامت دو میلیارد دلاری سخن گفته است. انتظار می‌رود رسیدگی به این دو پرونده هفته‌ها به طول بیانجامد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار