سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30866
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نظر مبلغ سعودی درباره چند همسری جنجال آفرید
Print This Post

یکی از مبلغان سرشناس سعودی در اظهاراتی جنجالی درباره موضوع چند همسری تأکید کرد: تک همسری بهتر از چند همسری است، زیرا چند همسری شما را گرفتار می کند . زن دوم مجاز است ولی …”

به گزارش سلام دلفان، “سلمان العوده” با انتشار اظهاراتش در یک فیلم کوتاه به مقاله خود در سال 2011 تحت عنوان “یک زن کافیست ” اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام (ص) چند همسر داشت و خداوند نیز در کتاب خود چند همسری را به شرط رعایت عدالت جایز شمرده است.سلمان العوده خطاب به مردی که با زنی دیگر ارتباط دارد می گوید : چرا به زنی که سال های سال با تو زندگی می کند ، وفادار نیستی و زنت پس از گذشت زمانی کم یا زیاد متوجه می شود که با زنی دیگر ارتباط داشتی.العوده با انتقاد از جوانان بی بضاعتی که بیش از یک زن اختیار می کنند، اظهار داشت: درست است که روزی دهنده خدا است ولی آیا باران طلا و نقره از آسمان بر سرت خواهد بارید؟  چرا زنی را که دوستت دارد، و به علت ازدواج مجدد تو دچار شوک عصبی شده است، سرزنش می کنی؟ چند همسری جایز است ولی ازدواج مجدد در شرایط امروز که با شرایط گذشته بسیار فرق کرده است ، چندان درست نیست.

العوده قبلاً نیز در پاسخ به سؤالی درباره چندهمسری گفته بود: چندهمسری مستلزم برخورداری مرد از تمکّن مالی ، حُسن خلق و توانایی برای پرورش و تربیت کودکان است.

این اظهارات سلمان العوده با واکنشهای متفاوتی از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی همراه شد.

فردی به نام  mjhh40  اظهار داشت: سلمان خودش 4 زن دارد و به او خوش می‌گذرد؛ ولی به ما می گوید که یکی کافی است. کاربر دیگری به نام ” nooor_88″  هم با تأیید اظهارات سلمان العوده خاطرنشان کرد: همه ما یکصدا می گوییم که یک زن کافی است.

یکی دیگر از کاربران اظهار داشت: به خاطر این کار خوبت، خدا به تو در بهشت پاداش بدهد و بقیه را هدایت کند.

یکی از مخالفان نظر سلمان العوده به نام Bumohd  تأکید کرد: علما می‌گویند که خودداری از چند همسری به دلیل نگرانی از رزق و روزی کار دستی نیست، زیرا خداوند خودش روزی رسان است.

 

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار