سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30889
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 600دانش آموز دختر دلفانی رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند
Print This Post

جشن تکلیف 600 دانش آموز سوم ابتدایی مدارس دخترانه دلفان روز چهار شنبه در آیینی در سالن ورزشی امام خمینی نورآباد این شهر برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، مدیر آموزش وپرورش شهرستان دلفان در این آیین گفت: اگر اهمیت عبادت را برای کودکان تبیین کنیم، شوق و اشتیاق در آنها زنده شده و آگاهانه و مشتاقانه فرایض دینی شان را انجام خواهند داد.

علی جهانیان افزود: اشتیاق کودکان از همان دوران طفولیت با عبادت و انس گرفتن با فضای معنوی نماز و مسجد موجب تربیت شهروندانی با ایمان می شود.

امام جمعه نورآباد نیز دراین آیین از برگزاری نماز اول وقت به عنوان یکی از مهمترین راه های نجات انسان یاد کرد و افزود: دانش آموزان باید با نماز انس پیدا کنند و از امروز یاد بگیرنند که نماز را سر وقت بخوانند و انس و الفت بیشتری با خدا ایجاد کنند.

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد با بیان اینکه با خواندن نماز تکیه گاه انسان ها محکم می شود بیان داشت : هرگاه نماز کسی در پیشگاه خدا قبول شود، بقیه اعمالش نیز مورد قبول واقع خواهد شد.

وی ،با گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) دخت نبی مکرم اسلام (ص) گفت: دانش آموزان دختر با الگوگیری از آن حضرت باید نسبت به حفظ حجاب و رعایت عفاف خود مقید باشند.

به گفته وی، انس با فضاهای مذهبی و معاشرت با نیکان، انسان را از دوستی با بدان دور می کند و چنین فردی به زندگی پاک نزدیک می شود.

در ادامه این مراسم، برنامه هایی شامل نیایش، سوگند، دکلمه قرآنی، سرود نماز، سرود همگانی تکلیف و مسابقات حضوری برگزار و به هر یک از دانش آموزان لوح جشن عبادت اهدا شد.

درپایان این جشن، دانش آموزان دختر نومکلف نمازهای ظهر و عصر خود را به امامت حجت الاسلام هاشمی نژاد اقامه کردند.

منبع: ایرنا لرستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار