سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31023
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » جدیت مسئولین در ساماندهی و رفاه کارگران / تقویت گامهای برداشته شده جهت حمایت این قشر زحمتکش
Print This Post
خطبه های نماز جمعه نورآباد؛

امام جمعه نورآباد گفت: مسئولین با توجه به کثرت کارگران شهرستان در جهت رفاه و ساماندهی آنان جدیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان، حجّت الاسلام سیّدجعفرهاشمی نژاد در خطبه اول نمازجمعه، 5 اردیبهشت ۱۳۹۳ بعد از حمد وستایش پروردگار، خود و همه ی را به رعایت تقوای الهی دعوت کردند و به آیه 24 سوره مبارکه بقره که موضوع تقوی در آن مطرح شده است اشاره کرد؛ فَاتَّقُواْ النَّارَ الَّتِي وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ أُعِدَّتْ لِلْكَافِرِينَ:از آن آتشى كه سوختش مردمان و سنگها هستند و براى كافران آماده شده بپرهيزيد وی به تفسیر ایه آیه شریفه پرداخت که تقواانسان را در برابرآتش جهنم بیمه می کند.

امام جمعه نورآباد در ادامه به تبین سیره فاطمه سلام علیها پرداخت و ادامه داد: یکی ازشاخه های سیره حضرت زهرا(س) سخنان آن حضرت می باشد که گاه به صورت اختصار و گاه به خطابه بیان شده است.

وی افزود: یکی ازموضاعات سخنان آن بزرگوار تبین جایگاه وعظمت اهل بیت علیهم السلام می باشد.

هاشمی نژاد به  آیه 35 سوره مائده اشاره کرد که می فرماید: ازمومنین برای تقرب به پروردگار وسیله بجویید.

وی گفت: حضرت صدیقه کبری (س) درسخنی فرمودند: ما اهل بیت وسیله تقرب خدا و حجت او و وارث انبیاء هستیم خداوند در قرآن اطاعت از اولی الامر را لازم دانسته و فرموده است همگان به ریسمان خدا چنگ بزنید و پراکنده نشوید.

وی بیان کرد: حضرت زهرا(س) درسخنی اطاعت ازاهل بیت علیه السلام را سبب نظم اسلامی وچاره درامان ماندن ازتفرقه و پراکندگی می دانند.

امام جمعه نورآباد در ابتدای خطبه دوم باز خود و مردم را به تقوای الهی دعوت کردند و درادامه به چند مناسبت این هفته اشاره کرد:

هاشمی نژاد مهمترین مناسبت هفته آینده را ولادت امام محمدباقر(ع) دانست که مصادف با اول ماه رجب است و این روز عزیز و میمون را به همه تبریک گفت.

خطیب جمعه نورآباد در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه به 5 اردیبهشت یادآورشکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا به ایران و واقعه طبس درسال1359اشاره کرد و گفت: امام راحل(ره) شنها را ماموران الهی دانستند که به مدد نظام الهی آمده و توطئه آمریکا شکست خورد.

وی اظهار داشت: این حادثه نه اولین خیانت آمریکا درمورد نظام مقدس ماست و نه آخرین آنها بلکه درطول 36 سال ازعمرانقلاب شاهد توطئه های فراوان آمریکا درمورد ایران هستیم که به لطف الهی با شکست مواجه شده است و درتوطئه های اخیرآمریکا نیزچنانچه ما به وعدهای الهی عمل نموده و سستی و ترس به خود راه ندهیم سربلندی از آن مردم ونظام ماخواهدبود.

خطیب جمعه دلفان به روزپنچشنبه 11 اردیبهشت روزجهانی کار و کارگر اشاره کرد و این روز را به این قشر شریف و زحمت کش تبریک گفت.

هاشمی نژاد به مسئولین توصیه کرد و گفت: لازم است مسئولین محترم با توجه به کثرت کارگران شهرستان در جهت رفاه این عزیزان و ساماندهی کارهای آنان جدیت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: دراین خصوص گامهای برداشته شده است که لازم است تقویت و حمایت بیشتری صورت گیرد.

حجّت الاسلام هاشمی نژاد در بخش پایانی سخنان خود گفت: روزگذشته قیمت جدید حاملهای انرژی اعلام گردید که لازم است دراین مقطع زمانی مردم ازمسئولین نظام حمایت و مسئولین محترم نیزبا نظارت دقیق جلوی سوء استفاده ها را بگیرند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار