سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31081
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اهانت مزدوران آل خلیفه به شیعیان
Print This Post

صدها زندانی مخالف آل خلیفه برای دومین روز پیاپی در اعتراض به نقض آشکار حقوق بشر در زندانهای رژیم دست به اعتصاب غذا می زنند.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری آناتولی نوشت: جمعیت الوفاق بحرین از تشکلهای سیاسی وابسته به اکثریت ملت بحرین و از مهمترین گروههای مخالف رژیم این کشور اعلام کرد بیش از 400 زندان سیاسی در زندان جو واقع در شرق بحرین برای دومین روز پیاپی در اعتراض به تجاوزات و نقض آشکار حقوق خود دست به اعتصاب غذا می زنند.

این در حالی است که وزارت کشور رژیم بحرین اتهامات الوفاق را رد کرده و مدعی شده است این اتهامات ارتباطی با واقعیت ندارد.

جمعیت الوفاق از ضرب و شتم زندانیان مخالف آل خلیفه و اهانت مستمر نیروهای امنیتی به آنها خبر داده است.

برخی از زندانیان اعلام کرده اند نیروهای امنیتی آل خلیفه در اقدامی توهین آمیز و برای تحقیر آنها، سرهایشان را تراشیده اند و همچنین در مقابل آنها به نمادهای دینی و مذهبی شان فحاشی می کنند.

جمعیت الوفاق آورده است خانواده های زندانیان اعتصاب کننده در زندان جو از صلیب سرخ و سازمانهای حقوق بشری برای دخالت و توقف نقض حقوق بشر در زندانهای بحرین و پایان دادن به تجاوزات مستمر به زندانیان درخواست کمک کرده اند.

الوفاق اعلام کرد خانواده های زندانیان نگرانی شدید خود را از اوضاع فرزندانشان به ویژه پس از منع ملاقاتی و تنگ شدن عرصه بر آنها به ویژه محدودیت شدید در تماسها ابراز کرده اند.

زندان جو از جمله بازداشتگاههای مخیفی است که رهبران، فعالان سیاسی و زندانیان مخالف آل خلیفه در آنجا زندانی هستند به طوری که حدود 1500 نفر در این مکان کوچک در بدترین شرایط به سر می برند، زندانیان بارها از رفتار بد زندانبانان آل خلیفه سخن گفته اند.

اعتراضات مسالمت آمیز علیه آل خلیفه از 14 فوریه 2011 در قالب انقلاب مردمی آغاز شده و با وجود اقدامات سرکوبگرانه نیروهای رژیم بحرین و ورود نظامیان سعودی و اماراتی برای کمک به سرکوب این انقلاب، این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار