سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31165
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اعتصاب غذای 400 انقلابی بحرینی
Print This Post

جمعیت الوفاق بحرین اعلام كرد كه بیش از 400 زندانی سیاسی در اعتراض به حملات زندانبانان و اقدامات خصمانه آن‌ها علیه زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش سلام دلفان، جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد: بزرگ‌ترین گروه شیعه مخالف دولت در این كشور اعلام كرد كه بیش از 400 زندانی سیاسی در زندان “جو” در جنوب شرق بحرین در اعتراض به رفتار زندانبانان و حمله اخیر آن‌ها به زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

این گروه در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر اعلام كرد كه 400 زندانی سیاسی وارد دومین روز متوالی از اعتصاب غذا شدند.

همچنین جمعیت الوفاق تاكید كرد: برخی از بازداشتی‌ها و زندانیان این زندان، پیشتر توسط زندانبانان هدف حمله و اقدامات ناقض حقوق بشر قرار گرفتند.

برخی از زندانیان زندان “جو” نیز اعلام كردند كه علاوه بر ضرب و شتم و توهین به علمای دینی و مذهبی سر برخی از زندانیان به خاطر اهانت به آن‌ها تراشیده شد.

بنا به اعلام جمعیت الوفاق این اقدام زندانیان سیاسی برای درخواست كمك از صلیب سرخ و سازمان‌های جهانی جهت پایان دادن به اقدامات ناقض حقوق بشر در زندان‌های بحرین صورت گرفته است.

از سوی دیگر وزارت كشور بحرین ضمن رد اتهامات وارده از سوی جمعیت الوفاق مدعی شد كه این اظهارات واقعیت ندارد.

زندان “جو” در جنوب شرقی بحرین قرار دارد و در آن حدود 1500 زندانی سیاسی از جمله فعالان و چهره‌های برجسته سیاسی در بازداشت به سر می‌برند.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار