سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31241
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نیمی از جامعه که به یارانه نیاز دارند به حرف ما گوش کردند و انصراف ندادند
Print This Post

آیت الله مکارم شیرازی گفت: بالاخره نیمی از جامعه که به یارانه نیاز دارند، آن‌ها به حرف ما گوش کردند و انصراف ندادند؛ حداقل آن‌هایی که به حرف ما گوش دادند را نیز بگویید!

به گزارش سلام دلفان، “آیت الله مکارم شیرازی” در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی کشور با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور به عقیده من علل زیادی دارد، اظهار داشت: یکی از مشکلات این است که صدای اتاق بازرگانی در کشور بلند نیست و حضور در صحنه ندارد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی باید بیش از این در صحنه و رسانه‌ها حضور داشته باشد، تصریح کرد: اتاق بازرگانی باید با نمایندگان مجلس دست به دست هم دهند تا صدای خود را به گوش همه برسانند و تا مادامی که اتاق بازرگانی گاهی صحبت کند و صدایش در سطح جامعه پخش نباشد، به جایی نخواهد رسید.

معظم له با ابراز تاسف از اینکه فرهنگی در دولت ها حاکم است که نباید چیزی را از دست بدهند، ابراز داشت: دولت خیال می‌کند عظمتش بر این است که همه امور را در دست داشته باشد در حالی که در اروپا همه امور و مسائل در اختیار مردم است و این فرهنگ دولتی باید اصلاح شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه گاهی شنیده می شود  5 درصد از سهام بخشی را به بورس دادند، تصریح کرد: با شنیدن این خبر این گونه انسان برداشت می‌کند که دولت از روی اجبار و اکراه بخشی را به مردم واگذار کرده است و افراد صاحب نظر اقتصادی در جامعه باید مسائل را به دولت بگویند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه دولت‌ها چوب لای چرخ سرمایه گذاران می‌گذارد و مثل اینکه بخش خصوصی را از خودشان نمی‌دانند، ابراز داشت: دولت‌ها متاسفانه با بخش خصوصی همکاری نمی‌کنند و هر دوطرف باید همکاری کنند تا رونق اقتصادی شکل بگیرد.

معظم‌له با بیان اینکه مردم را باید در صحنه اقتصاد کشور سهیم کرد، افزود: مردم به دلیل برخی موانع اداری روی به ساخت و ساز می‌آورند که این مسئله نیز سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: فرهنگ عمومی جامعه باید اصلاح شود چرا که برخی افراد خیال می‌کنند اگر پولی برای ثروتمندان حاصل می‌شود مشکل دارد در حالی که این پول بیرون از کشور نمی‌رود و مالیاتش نیز پرداخه می‌شود و اشتغال و تولید را نیز رونق می‌دهد.

معظم له با بیان اینکه پولی که در راستای اشتغال و تولید صرف شود به ضرر کشور نیست، ابراز داشت: رسانه‌ها باید برخی فرهنگ‌های حاکم بر جامعه را اصلاح کنند و بنده ترسی ندارم از بیان این مطالب؛ بنده برخی خطوط حاکم بر جامعه را شکسته‌ام و برخی فرهنگ‌ها باید اصلاح شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه کشور از طرفیت سرمایه گذاری عظیمی برخوردار است، تصریح کرد: کشور می‌تواند بدون نفت نیز زندگی کند و اکنون باتلاق یارانه‌ها درست شده است که خدا می‌داند چه بر سر ملت و کشور می‌آورد.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مسئولان نیز نمی‌دانند این وضعیت یارانه‌ها چه خطری دارد و بخش خصوصی به دولت کمک کند تا از باتلاق یارانه‌ها بیرون بیاید.

معظم له با اشاره به اینکه برخی می‌گویند مردم به حرف علما گوش نکرده‌اند و از دریافت یارانه انصراف ندادند، ابراز داشت: بالاخره نیمی از جامعه که به یارانه نیاز دارند و آن ها به حرف ما گوش کردند و انصراف ندادند؛ حداقل آن‌هایی که به حرف ما گوش دادند را نیز بگویید!

وی با بیان اینکه در وضعیت اقتصادی نامناسب ممکن است برخی اتفاقات روی دهد، تصریح کرد: برای حفظ نظام و اسلام باید اقدامات بهتری صورت گیرد.

همچنین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و مشکلات بخش خصوصی، بر وفاق قوای سه گانه و بخش خصوصی در راستای رونق اقتصاد تاکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی ایران مسئله اقتصاد مقاومتی را در راستای مطالبات رهبری مجدانه پیگیری خواهد کرد.

وی در پایان از مرجعیت شیعه خواستار اصلاح الگوی مصرف در کشور شد و گفت: سرمایه‌های بسیاری از کشور هرساله هدر می‌رود که با اصلاح الگوی مصرف کشور را به وضعیت مطلوب تری می‌رساند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار