سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3127
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » امام جمعه: محرومیت های دلفان بودجه ویژه ای را می طلبد/ مردم وظیفه شان را انجام دادند؛ آقای استاندار و نماینده منتخب نوبت شماست؛ بسم الله
Print This Post
خطبه انتقادی نمازجمعه؛ انتقاد از مدیرکل دارایی و مسئولین شرکت نفت استان/
خطیب جمعه دلفان با اشاره به محرومیت های دلفان خواستار اختصاص بودجه ویژه به این شهر شد. وی همچنین انتقاداتی را از مدیرکل امور دارایی و مسئولین شرکت نفت استان ...

خطیب جمعه دلفان با اشاره به محرومیت های دلفان خواستار اختصاص بودجه ویژه به این شهر شد. وی همچنین انتقاداتی را از مدیرکل امور دارایی و مسئولین شرکت نفت استان ایراد نمود و تذکری هم به مردم دلفان در خصوص سکوت درقبال قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر داد.

به گزارش سلام دلفان “حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی صرفی پور” در خطبه دوم نمازجمعه این هفته نورآباد (۲۰ اسفند) با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز شهدا، ضمن قدردانی از زحمات بنیاد شهید اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران باعث شد “شهادت طلبی” بعد از ۱۴۰۰ سال احیا بشود و جایگاه “شهید” به عنوان جایگاهی ارزشمند در جامعه معرفی بشود و جوانان ما همانند سیدالهشدا(ع) شهادت طلب بشوند.

 وی با بیان اینکه از صدر اسلام تا کنون بسیاری از بزرگان یا به شهادت رسیده اند یا آرزوی شهادت داشته اند خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی، ملّت ما به برکت داشتن روحیه شهادت طلبی پیروز شد.

محرومیت های دلفان بودجه ویژه ای را می طلبد/ مردم وظیفه شان را انجام دادند؛ آقای استاندار و نماینده منتخب حالا نوبت شماست؛ بسم الله

خطیب جمعه دلفان در ادامه خطبه ها، به برگزاری باشکوه انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و اظهار داشت: ملت ایران از این امتحان سربلند بیرون آمد و ولی امر مسلمین رضایت خودشان را از مردم اعلام کردند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری فرمودند که مردم اعتمادشان به نظام را نشان دادند.

امام جمعه دلفان در ادامه با انتقاد از کسانی که همه عملکرد نمایندگان گذشته را زیر سؤال می برند گفت: هر نماینده ای در دوران نمایندگی اش تلاش هایی را انجام می دهد و قدم هایی را بر می دارد و اگر کسی بگوید این نماینده در دوران نمایندگی اش هیچ کاری نکرده حرف غلطی زده است.

حجت الاسلام صرفی پور درادامه، مجلس نهم را از بعضی جهات قوی تر از مجلس هشتم توصیف نمود و خطاب به نمایندگان مجلس نهم گفت: از نمایندگان مجلس نهم می خواهیم گوشه چشمی به شهرهای کوچکی مانند دلفان بیاندازند و توجه ویژه ای به این شهرها داشته باشند.

وی ادامه داد: برای شهرستان دلفان باید بودجه ویژه اختصاص داده شود و نباید بودجه این شهر با بودجه فلان شهر که از کارخانه های متعدد برخوردار است و مشکلاتش کم تر است یکسان باشد.

 وی همچنین به گوشه ای از محرومیت های دلفان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دولت هنوز نتوانسته در ۲۰۰ روستای دلفان آبرسانی انجام بدهد، ۳۰۰ روستا از وجود مسجد بی بهره اند و مشکلات عدیده ای وجود دارد که اینها بودجه ویژه ای را می طلبد.

 وی ضمن اینکه از استاندار لرستان و نماینده منتخب دلفان و سلسله خواست این مسئله (بودجه ویژه) را پیگیری کنند، تصریح کرد: مردم وظیفه خودشان را انجام دادند، حالا نوبت مسئولین است؛ بسم الله

خطیب جمعه دلفان در پایان این بخش از بیاناتش ابراز امیدواری کرد که هم کاندیداها، نماینده منتخب را یاری دهند و هم وی از مشورت آنها استفاده کند.

مؤمنین نسبت به قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر سکوت نکنند/ ساکنان هر محلّه،علیه آنان طومار بنویسند

 حجت الاسلام صرفی پور که همواره در خصوص مشکل مواد مخدر در دلفان و نیز قاچاقچیان و فرشندگان آن تذکراتی می دهد در خطبه های این هفته نیز به این معظل اشاره کرد و اظهار داشت: بعضی ها خیال میکنند که نیروی انتظامی در دلفان با این افراد برخورد نمی کند در حالی که اینگونه نیست و برخورد نیز صورت می گیرد امّا آنها از ترفندها و شگردهایی مختلفی برای به دام نیفتادن استفاده می کنند.

وی با انتقاد از مردم مؤمن و متدینی که نسبت به فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر بی تفاوت هستند و هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهند گفت از مردم توقع داریم دراین خصوص نیروی انتظامی و قوه قضاییه را کمک کنند زیرا آنها به تنهایی نمی توانند این مشکل را حل بکنند.

وی در همین زمینه پیشنهاد کرد: در هر محله ای که قاچاقچی وجود دارد مردم طومار بنویسند و به دفتر ما بیاورند تا تحویل دادگستری بدهیم که اگر جرمشان ثابت شد با آنها برخورد بشود.

آقای مهربان نسبت به مردم نورآباد نامهربانی کرده است/ هرچه زودتر رئیس اداره دارایی تعیین بشود

حجت الاسلام صرفی پور در ادامه خطبه های نمازجمعه گفت: هفت هشت ماه است که اداره دارایی رئیس ندارد و فردی از الشتر سه روز در هفته به اینجا می آید و کارهایی انجام می دهد این در حالیست که ما در اینجا و در همین اداره، نیروهای خوبی داریم.

وی با انتقاد از مدیرکل اداره دارایی اظهار داشت: متأسفانه آقای مهربان نسبت به مردم این شهر نامهربانی کرده و انتظار داریم در اسرع وقت رئیس این اداره تعیین شود.

مسئولین شرکت نفت استان اگر توان کار ندارند کنار بروند

امام جمعه نورآباد به مشکل “جایگاه سوخت کاوه ای” که چند ماه است گریبانگیر راننده ها شده اشاره کرد و گفت که هرچه به مسئولین شرکت نفت استان تذکر داده می شود گوش نمی دهند و آنها اگر توانایی انجام کار ندارند کنار بروند تا افراد توانا بیایند و رضایت مردم حاصل بشود.

کشف ۲۰۰ کیسه کودشیمیایی قاچاق/ جهاد کشاورزی نظارت بکند

یکی دیگر از تذکرات امام جمعه نورآباد به جهاد کشاورزی و دغدغه کشاورزان در خصوص کودشیمیایی اختصاص داشت.

 وی خاطرنشان کرد: در این زمینه از سوی کشاورزان به ما مراجعاتی صورت می گیرد و اگر واقعا وقت آن فرا رسیده که کود در اختیار مردم قرار بگیرد، مسئولین این کار را انجام دهند. وی با بیان اینکه در چند روز گذشته از یک مغازه ای بیش از ۲۰۰ کیسه کود شیمیایی قاچاق کشف شده، افزود: مسئولین باید نظارت بکنند زیرا این کود برای کشاورزان است و نباید به دست دلالان بیفتد.

چهارشنبه آخر سال نیز یکی از مسائل مورد تذکر امام جمعه دلفان بود. وی در این خصوص گفت: در چهارشنبه سوری کارهایی انجام ندهیم که باعث شود ما را خرافاتی بپندارند و یا کارهایی که آسیب مالی و جانی برای خانواده ها در بر داشته باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار