سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31307
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ظریف:آماده رفع نگرانیهای 1+5هستیم
Print This Post

فیلیپ مارینی، رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیاتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سلام دلفان، فیلیپ مارینی، رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیاتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.دکتر محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و فرانسه،ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور به جایگاه واقعی خود برگردد.

او تاکید کرد، کشور فرانسه با توجه به جایگاه خود در اتحادیه اروپا می تواند نقش مهم و مثبتی را در مذاکرات هسته ای ایفا کند.

ظریف اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد این مذاکرات شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد.

وی تصریح کرد: برنامه صلح آمیز هسته ای ایران بومی شده و نمی شود این دانش بومی را از دانشمندان ایرانی گرفت.

ظریف با تاکید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده است نگرانیهای مشروع طرف مقابل در این رابطه را برطرف کند.

فیلیپ مارینی، رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه نیز در این دیدار با استقبال از امضای برنامه اقدام مشترک بین ایران و گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد،روابط دو کشور در زمینه های مختلف گسترش یابد.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار