سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31562
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازتاب سخنان روحانی در رسانه‌های جهان
Print This Post

سومین گزارش تلویزیونی «حسن روحانی» از زمانیکه به بعنوان رئیس‌جمهور ایران برگزیده شده است، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش سلام دلفان، «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور کشورمان در سومین گزارش تلویزیونی خود از زمانیکه به عنوان رئیس‌جمهور ایران برگزیده شده، گزارشی از عملکرد دولت خود ارائه کرد.

سخنان روحانی در شبکه یک تلویزیون، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و هرکدام از رسانه‌ها بخشی از سخنان وی را برجسته کرده بودند.

شبکه بی بی سی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور ایران در تیتری عنوان کرد، روحانی: به وعده‌هایی که به مردم داده‌ام وفادارم.

در این گزارش، اظهارات رئیس جمهور درباره اقتصاد مورد توجه قرار گرفته و بحث تورم برجسته شد. بی بی سی گزراش کرد، روحانی در آغاز این برنامه گفت که اولویت دولت او در آغاز فعالیت، کنترل تورم غیر قابل تحمل 43 درصدی بوده و از کنترل آن ابراز خرسندی کرد. رئیس جمهور ایران گفت که میزان تورم در پایان سال 1392 به زیر 35درصد رسید.

شبکه بی بی سی در تحلیل بخشی از سخنان رئیس‌جمهور که گفته بود «دولت به وعده‌هایی که داده وفادار است اما عجله برخی، کارها را دشوار می‌کند،» نوشت، «به نظر می رسد که اشاره تلویحی روحانی، پاسخ به انتقادهایی است که به او درباره ادامه حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی می شود.»

خبرگزاری فرانسه از دیگر رسانه‌هایی بود که گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی را پوشش خبری داد و به بخش صحبت‌های وی درباره برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و نوشت که روحانی از طرح توافق هسته‌ای با غرب دفاع کرد.

در این گزارش آمده، «حسن روحانی از توافق بالقوه هسته‌ای با غرب دفاع و تصریح کرد که این توافق گرچه با برخی از مقاومت‌ها روبرو است اما به نفع اکثریت مردم ایران است.»

خبرگزاری فرانسهدر گزارش خود امدعی شد: «روحانی تحت فشار رو به رشد تندروها اعلام کرد که روابط با آمریکا دشوار بوده و خواهد بود اما تنش‌ها با تمامی کشورها قابل کم شدن است.»

خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب سخنان حسن روحانی در تیتری نوشت که «روحانی تأکید کرده که منتقدان از تحریم‌ها سود می‌بردند» و در ادامه این گزارش اینگونه نوشت که «رئیس‌جمهور ایران تأکید کرد منتقدان وی اقلیت اندکی هستند که از تحریم‌ها سود می‌بردند و نگران هستند که با راه‌حل نهایی برنامه هسته‌ای ایران با غرب، شکست بخورند.»

شبکه الجزیرهنیز در گزارشی به بخش صحبت‌های روحانی درباره برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و  اینگونه نوشت که «رئیس‌جمهور ایران ادعاهایی مبنی بر اینکه افتخارات ملی ایران را در مذاکرات با قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا قربانی می‌کند را رد کرد.»

الجزیره در ادامه گزارش خود نوشت «روحانی منتقدان خود را به استفاده از دروغ برای مخالفت با سیاست‌هایش متهم کرد و گفت که توافق هسته‌ای به نفع کشور ایران است.» روحانی همچنین در خصوص لغو برخی تحریم‌ها اینگونه گفت: «مردم بسیار از لغو تحریم‌ها خوشحال هستند اما عده معدودی هم از این وضع ناخشنودند.»

سخنان روحانی در رسانه‌های صهیونیستی نیز همراه با بازتاب‌هایی بود به طوریکه روزنامه «تایمز» اسرائیل در بازتاب سخنان رئیس‌جمهور ایران اینگونه عنوان کرد که روحانی با منتقدان مقابله به مثل کرد.

این روزنامه صهیونیستی سپس صحبت‌‌های رئیس‌جمهور ایران را به این سو سوق داد که «رئیس‌جمهور ایران به تندروهایی که سیاست‌ها و تعامل با غرب را زیر سوال می‌برند، حمله کرد.»

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار