سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31745
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افزایش تعداد آمریکایی‌های حاضر در سوریه
Print This Post

مدیر اف‌بی‌آی روز جمعه با اشاره به افزایش آمار آمریکایی‌هایی که به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه پیوسته‌اند، از احتمال بازگشت این افراد به آمریکا ابراز نگرانی کرد.

افزایش تعداد آمریکایی‌های حاضر در سوریه

به گزارش سلام دلفان، روزنامه «واشنگتن‌پست»، «جیمز کامی» مدیر اف‌بی‌آی روز جمعه با اذعان به روند رو به رشد سفر اتباع آمریکا به سوریه برای پیوستن به گروه‌های افراطی وابسته به القاعده، گفت بازگشت این افراد به آمریکا، جزو نگرانی‌های اصلی سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور است.
آقای کامی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با اشاره به نگرانی سرویس‌های امنیتی از احتمال انجام عملیات‌های تروریستی توسط کسانی که از سوریه بازگشته‌اند، گفت: «همه کسانی که خاطرات دهه 80 و 90 را به یاد می‌آورند، ارتباطی را که بین آن دوره و یازده سپتامبر وجود داشت را به وضوح می‌بینند. ما سوریه را هم به همان شکل می‌بینیم و حتی اوضاع در این کشور به چند جهت بدتر هم هست. افراد بسیار بیشتری به آنجا می‌روند. رفتن و برگشتن از آنجا بسیار ساده‌تر است. بنابراین، پراکندگی‌ای از کسانی که در سوریه بوده‌اند، به وجود خواهد آمد، اما ما مصمم هستیم که نگذاریم خطی دیگر بین سوریه و یازده سپتامبری دیگر در آینده، ایجاد شود.»وی هرچند از اعلام آماری دقیق از تعداد آمریکایی‌هایی که به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه پیوسته‌اند، خودداری کرد، اما گفت این آمار در ماه‌های اخیر «بدتر شده است».

پیش از این یک مقام ارشد ضدتروریسم آمریکا تعداد آمریکایی‌های فعال در سوریه را بین 60 تا 70 نفر برآورد کرده بود. کومی می‌گوید آمریکای‌های حاضر در سوریه، فعالانه در حال جذب دیگر آمریکایی‌ها برای نبرد در سوریه هستند.

به گفته آقای کامی، نگرانی از بازگشت افراط‌گرایان از سوریه، تنها به آمریکا منحصر نبوده و سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی هم «تمرکز زیادی» را روی این موضوع گذاشته‌اند. وی افزود: «وقتی به دیدار همتایان (اروپایی) خود می‌روم، این اولین موضوعی است که در موردش بحث می‌کنیم.»

مدیر اف‌بی‌آی با اذعان به پیوستن هزاران تبعه جنگجوی غربی به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه، گفت این افراد بعد از بازگشت از سوریه تحت نظر آمریکا خواهند بود، چراکه می‌توانند از کشورهای اروپایی به سادگی به آمریکا سفر کنند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار