سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31770
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » زندگینامه معلم شهید ایوب شیرخانی
Print This Post
به مناسبت روز معلم

متن وصیت نامه:پیام به دانش آموزان:خوب درس بخوانید وتقوا رافراموش نکنید زیرا علم در کنار تقوا خوب است به تنهایی ارزشی ندارد. پیام به معلم:سنگر تعلیم وتربیت را حفظ کنید اول تقوا رابیاموزید بعد علم را.

به گزارش سلام دلفان- معلم شهید ایوب شیر خانی فرزند محمد درسال 1341 درشهرستان هرسین از توابع استان کرمانشاه متولد گردید خانواده شهید در سال 1343 به شهرستان نورآباد لرستان که در آن زمان بخش بود مهاجرت نمودند این شهید والا مقام تحت تربیت پدر ومادر خود که خانواده مذهبی ومتعهد بودند قرار گرفت.

Scan10016

دوران تحصیلات ابتدایی را در دبستان ادب گذرانده وپس از آن وارد مدرسه راهنمایی مجیدی شد ودر این دوران کم کم نبوغ سرشار نامبرده برای معلمان وهمکلاسان روشن گردید وجزء دانش آموزان ممتازمدرسه بود .

شهید علاوه براینکه از نظر درسی سرآمد بود، در انجام دادن تکالیف دینی از قبیل نماز و روزه پیشتاز بود و در تیم فوتبال شهر پذیرفته شد، بعد از اتمام تحصیلات راهنمایی وارد مقطع متوسطه گردید و در دبیرستان امام خمینی (ره) همین شهرستان به مدت 3 سال در در رشته فرهنگ وادب مشغول به تحصیل و در این دوران از نظر درسی واخلاقی شهره عام وخاص گردید. در میان  همکلاسان ومعلمان وهمشهریان بعنوان یک دانش آموزی خوش اخلاق منظم وشجاع شناخته شد.

برای کسب مدرک دیپلم به شهرستان نهاوند مهاجرت نمود ودر سال 1360 از دبیرستان الفتح موفق به کسب مدرک دیپلم گردید .سالهای آخر تحصیل این شهید مصادف بود با شروع انقلاب اسلامی .

از آنجایی که درخانواده مذهبی پرورش یافته بود ودارای هوش سر شار بود ونبوغ مثلال زدنی بود وضعیت آن زمان را به خوبی درک نموده وبه امام خمینی (ره) وآرمانهی بلند او عشق می ورزید و در بیداری مردم شهر وهمکلاسیهای خود تا سرحد امکان کوشش می نمود شهید والا مقام در سال 1361 با دختری از خانواده بسیار مذهبی ازدواج نمود که حاصل این ازدواج 2 دختر که یکی پس از شهادت وی به دنیا آمد می باشد .

شهید در سال 1361 به عنوان دفتر دار دبیرستان امام (ره)نورآباد مشغول به کار ودر سال 1362وارد مرکز تربیت معلم شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه و با مدرک فوق دیپلم ادبیات فارسی فارغ از تحصیل  گردید.

وی در سال 1364 به عنوان مدیر مدرسه راهنمایی شهیدمطهری نورآباد مشغول به کار شد ودر این مدت کوتاه به عنوان یک الگوی قابل قبول برای همه همکاران پذیرفته شد از نظر اخلاقی فردی مهماننواز- خوشرو- شجاع –متواضع – مودب وشوخ طبع بود ور درمیان اقوام وفامیلها بعنوان یتیم نواز یمهربان و دلسوزی مشهور بود .

Scan10018

تااینکه در 22 فروردین 1365 همراه سایر همکاران ومردم دلاور استان لرستان به منطقه غرب اعزام شد ودر تیپ 110 شهید بروجردی مشغول به خدمت شد و در 24 اردیبهشت سال 1365 در منطقه عملیاتی حاج عمران به فیض شهادت نائل گردید، روحش شاد ویادش گرامی باد. 

Scan10015

بخشی از وصیت نامه شهید خطاب به دانش آموزان ومعلمان ثبت شده در دفتر خاطرات با دست خط خود ایشان:

Scan10020 Scan10019

گرد آوری توسط راهنمای ارشد ستادشاهدوامور ایثار گران شهرستان نورآباد دلفان اردیبهشت/ 1387

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۰۳

  برادر بزرگ من از شاگردان این شهید گرانقدر بوده یادم هست وقتی که خیلی خردسال بودم همیشه از مناقب و سجایای این شهید عزیز صحبت می کرد و از اینکه قصد رفتن به جبهه دارد از آن زمان من بسیار دوستدار این شهید عزیز شدم خداوند روحش را شاد کند و هر زمان از کنار آموزش و پرورش رد میشم و عکس این بزرگوار را می بینم به روح بلندش درود می فرستم. دست بر قضا یک روز در نهاوندبا یک نهاوندی سر صحبت را باز کردم و کاشف به عمل آمد که آن نهاوندی از همرزمان شهید بوده و بسیار از این شهید گرانقدر تعریف و تمجید کرد و حتی اسم یکی از اقوامشان را به احترام شهید ایوب گذاشته بودند و اینکه ما هم پس از شهادت این بزرگوار و به یاد این عزیز اسم یکی از اقوام مان را ایوب گذاشتیم

 2. نویسنده دیدگاه: فتح الهی
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۵۷

  من ازهمکلاسیهای ایشان بودم ازهرنظرسرآمدبود.روحش شادویادش تاابدگرامی وراهش پررهروباد.

 3. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۳۸

  روحش شاد،

  یادش گرامی،

  جایش سبز،

  راهش پر رهرو…

 4. نویسنده دیدگاه: سید مجید احمدی
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۵۳

  خدایا روح مطهر مدیر ودبیران اینجانب( شهید ایوب شیرخانی شهید سیامک سلاحورزی وشهید بهارونداز همرزمان شهید شیر خانی که در مدرسه راهنمایی شهید مطهری مشغول خدمت بودند)وتمام شهدای انقلاب اسلامی را با سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مشهور فرمایید.آمین یارب العالمین

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۹

  روجش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو

 6. نویسنده دیدگاه: حسبنی
  تیر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۰۱

  شهیدشیرخانی ازهرنظریک الگوبرای معلمان ودانش آموزان بودکه بانثارجان خودبه همه درس فداکاری آموخت روحش شادویادتمام شهداگرامی باد.

 7. نویسنده دیدگاه: حسن مرادی
  مهر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۸

  روحش شاد یادش گرامی باد راهش پر رهرو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار