سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31791
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » «مسکن امید» وعده‌ای که عملی نشد
Print This Post

در حالی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعلام جزئیات طرح موسوم به «مسکن امید» همزمان با روز کارگر خبر داده بود که ۱۱ اردیبهشت هم گذشت اما خبری از جرئیات این طرح نشد.

 به گزارش سلام دلفان، 5تا 11 اردیبهشت هر سال با عنوان هفته کارگر نامگذاری می‌شود که دولت‌ها در زمان‌های مختلف برنامه‌هایی را برای گرامیداشت این هفته در نظر می‌گیرند، امسال نیز علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جایگاه سکان‌دار این وزارتخانه پیش از آغاز هفته کارگر خبر از  ساخت مسکن ارزان تحت عنوان «مسکن امید» برای کارگران تامین اجتماعی داد و قرار شد که جزئیات این طرح در هفته کارگر بیان شود.وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی 18 فروردین ماه امسال در دیدار نوروزی با تشکل‌های کارگری  به بررسی طرح “مسکن امید” در دولت به منظور حمایت از تامین مسکن اقشار کارگری اشاره و آنرا اجرایی تر از طرح مسکن مهر اعلام کرده بود.ربیعی این را هم گفته بود که همزمان با روز کارگر (11 اردیبهشت) جرئیات «عیدی» کارگران را اعلام خواهد کرد.

حتی ربیعی در بازدید سرزده خود از پارس‌خودرو در واکنش به درد ودل‌های جامعه کارگری مبنی بر نداشتن خانه تاکید کرده بود که دولت طرح مسکن امید را برای کارگران در برنامه کاری خود دارد.

 تصویب طرح مسکن ” امید” در تامین اجتماعی

همچنین علی ربیعی در حاشیه همایش بیمه های همگانی در جمع خبرنگاران گفته بود: در سال جاری بودجه ای را برای سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته ایم که بتوان از محل منابع خود سازمان برای کارگران تحت پوشش آن واحدهای مسکونی را احداث کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن امید در مرحله بررسی و تدوین ساز و کارهای لازم برای اجرای آن است، گفت: به منظور ارائه واحدهای مسکونی به کارگران اولویت بندی می شود و در سطح ملی با گرایش محرومیت کارگران طرح مسکن امید اجرایی خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تعداد و نحوه اجرای این طرح گفت: پس از تدوین ساز و کارهای لازم، تعداد و نحوه واگذاری و احداث واحدهای مسکونی به کارگران مشخص خواهد شد. این طرح در هیات مدیره و هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسیده است.

روز موعود فرا رسید و در مراسمی از 8 کارگر و 2 کارگروه 4 نفره به عنوان کارگران نمونه کشور تقدیر شد، اما در پایان این آئین هیچ اشاره‌ای به جزئیات طرح مسکن نشد.

دولت یازدهم با وجود تاکید فراوان بر اهمیت طرح مسکن مهر، اما در همان ابتدای شروع به کارش دستور توقف ادامه پروژه‌های این طرح را صادر و اعلام کرد که برنامه‌های دیگری از مسکن اجتماعی و حمایتی را جایگزین طرح مهر خواهد کرد.

در حالی که وعده وزارت راه و شهرسازی برای اجرای دو طرح مذکور هنوز رنگ واقعیت به خود نگرفته، انتظار می‌رفت حداقل دیگر وزیرکار دولت یازدهم در راستای توجه به قشر آسیب‌پذیر جامعه در روز موعود به وعده خود در خصوص اعلام جزئیات مسکن امید عمل کند.

هفته کار و کارگر سال 93 نیز تمام شد، اما به نظر می‌رسد جزئیات طرح موسوم به «مسکن امید» در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای کارگران بیمه‌شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی در حد شعار باقی مانده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار