سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31917
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توکلی: از نقش شهید مطهری نترسیدم
Print This Post

رسول توکلی که پیش از این در سریال‌هایی چون «آیینه عبرت» و «هوش سیاه» ایفای نقش کرده است، در سریال «معمای شاه» نقش استاد مطهری را بازی می‌کند.

گروه فرهنگی سلام دلفان– او در این زمینه اظهار می‌کند: هر چقدر تلاش کنیم نمی‌توانیم دینی که این بزرگان در نهضت انقلاب داشته‌اند به جا بیاوریم؛ به‌خصوص معلم و استادی همچون شهید مطهری که با قلم و فکر خود و نه با اسلحه خود جاودانه مانده است.این بازیگر سینما و تلویزیون با اعتقاد بر اینکه فکر استاد شهید مطهری و این معلم بزرگ است که جاودانه مانده است، اظهار می‌کند: تمام تلاشم را در ایفای نقش استاد مطهری می‌کنم و حتی از آقای علی مطهری کمک خواسته‌ام تا آن المان‌های خاصی که در باورپذیری این نقش تأثیرگذار است به کار بگیرم.

او در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه حسی دارد از اینکه نقش استاد مطهری را در یک سریال تاریخی ایفا می‌کند؟ می‌گوید: از نقشم نترسیدم. پیش از این نقش‌های زیادی در سینما و تلویزیون بازی کرده‌ام اما این تفکر و این نگاه استاد مطهری مهم است که اگر درست عمل نکنیم باخته‌ایم.

توکلی با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را می‌کند تا این نقش را به درستی ایفا کند، ادامه می‌دهد: تمام سعی من بر روی نگاه‌ها، کلام‌ها و صلابت استاد مطهری است که بتوانم آن‌ها را به خوبی ایفا کنم.

بازیگر نقش شهید مطهری در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود در پاسخ به اینکه در این نقش به چه دوره‌ای از زندگی استاد مطهری پرداخته خواهد شد؟ توضیح می‌دهد: به طور کلی سناریو از زمانی که نهضت آغاز می‌شود و انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها شاه را برمی‌گردانند، آغاز می‌شود. نهضتی که شکل می‌گیرد قوی‌تر می‌شود و در ادامه تا شهادت استاد مطهری که نقش آن بر عهده من است، پیش می‌رود.

او همچنین به بخش دیگر این مجموعه اشاره می‌کند که در آن محمدرضا شاه از دنیا می‌رود و به بخش‌های ناگفته‌ای از تاریخ این سریال نیز می‌پردازد.

او در پایان این گفت‌وگو اشاره اشاره می‌کند که بخش‌های دشوار سریال «معمای شاه» هنوز باقی مانده است.

رسول توکلی پیش از این در سریال ماندگار «آیینه عبرت» ایفای نقش داشته است. آخرین کار این بازیگر ایفای نقش در سریال پلیسی «هوش سیاه» مسعود آب‌پرور بود که سال گذشته از تلویزیون پخش شد. آخرین کار سینمایی این بازیگر نیز «چشمان سیاه»‌ بوده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار