سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31933
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » گزارش تصویری/ بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام حاج سیّد جواد موسوی
Print This Post
   
 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۴۳

  حجه الاسلام میرعمادی هم اومده بود کاش تصویر می گرفتید

 2. نویسنده دیدگاه: در فراق سید جلیل القدر مرحوم سید جواد موسوی رضی الله عنه
  اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۴۳

  انالله و انا الیه راجعون

  قال رسول الله (ص)
  اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
  وقتی عالمی فقیه، فوت كند در اسلام رخنه و حفره‎ای ایجاد می‎شود كه هیچ چیزی نمی‎تواند جای آن را پر کند.

  خبر رفتنش مات و مبهوتمان کرد.
  نمی‌دانستیم چه باید بکنیم آیا باید به یکدیگر تسلیت بگوییم؟ تسلیت چه چیز و چه کسی را؟
  رحلت عالم ربانی وروحانی مرحوم مغفور آقا سید جواد موسوی مردم لرستان وکرمانشاه را داغدار نمود.
  مردی از میان ما رفته بود که امید و آرزوی اهل معرفت بود و صفا، مرد بود به معنای تمامسید وآقا بود اهل جود وکرم وبه حق جواد این دیار بود بقیه السلف صالح علمایی بود که داستان‌ها و کرامات ایشان، نقل محافل اهل عشق و صفا بود، گویی خدا تندیسی زیبا از صفا و معنویت برای مردم دوران ودیار ما تراشیده بود تا خلوص و عشق مانند افسانه فقط در داستان‌ها نماند .
  ما که ندیده‌ایم! چرا ما دیدیم که یک انسان می‌تواند یک عمر با بندگی و خلوص زندگی کند و لحظه تاریکی در تمام طول زندگی خود به جا نگذارد، دیدیم قطره‌ای که 96 سال پیش سیر کمال خود را آغاز نموده بود پس از گذر از طوفان‌های فراوان و گذرگاههای سخت ‌سرافراز و سربلند به دریای عشق و معرفت بپیوندد.
  دیگر بلندی های سرکشتی وصحن مطهر بابای بزرگ جمال زیبایش را نمی بیند .چه بسیار مردانی که زندگی خود را مدیون تلاش وکوشش ایشان در گذشت قصاص می بینند اینک چگونه باور کنند مرگ ناجی زندگی خود را .چه بسیار خصومت ها وجدال های منطقه ای که با همت ایشان تبدیل به صلح ودوستی شد .مگر می توان باور کرد .کوههای سرکشتی ومحراب کمرشان از این مصیبت شکست .چقدر آرزو داشت مردم به راحتی به زیارت بایای بزرگ بروند .وچقدر دوست داشت مردم در صلح وصفا زندگی کنند.
  آری وجود پربرکت سید جواد موسوی از میان ما رفت واین مصیبت عظیمی است ایشان دریایی از صبر وحلم وگذشت بودند.
  و اکنون دیگر به دریا رسیده و دریا شده و این دریا دیگر تمجید شدنی نیست زیرا از هر ساحلی به دریا بنگری، دریا می بینی و دریا را نمی توان کشید ، از ساحل حلم وصبر که می‌نگری دریایش می‌بینی، از ساحل اخلاق که نظاره می‌کنی دریا می‌بینی،‌از ساحل ولایت و عشق نگاه می‌کنی دریایی در پیش روی توست و این معنای فناء فی الله است که فانی در خدا بود و دیگر من وجود خود را از میان برده بود و ما شده بود به «انا» پیوسته بود و کارش رنگ و بوی خدا ‌داشت و سنگر روح بلندش هیچگاه با دسایس شیطانی و هوای نفس فتح نشد ، وما امروز در سوگ این مرد بزرگ و فقیه عالیقدر نشسته ایم.
  از ما برنمی‌آید عظمت او را درک نماییم، چون جای دریا، در دریاست و بضاعت ما در این مقال فقط چشیدن از این دریای بی کران است تا به اندازه فهم محدود خود از بزرگی و عظمت این بزرگوار بگوییم و آه دمادم از نهاد برآوریم تا انشاء الله تسلای خاطری باشد برای حضرت ولیعصر «ارواحنا فداه» که امروز شاگرد ممتاز مکتب خویش و سلمان زمان خود را از دست داده و ما امیدواریم عرض تسلیت ما باری از آلام حضرتش بکاهد و دعا می‌کنیم وجود مقدسش در پناه حضرت حق سلامت و پایدار بماند.

  بشکست اگر دل من به فدای چشم مستت
  سرخم می سلامت شکند اگر سبوئی

  این ضایعه دردناک و جانکاه را به محضر بقیة الله الاعظم، مقام معظم رهبری،روحانیت معظم ومکرم دلفان ،امام جمعه محترم وفرهیخته شهرستان دلفان حاج آقا هاشمی نژاد ، سادات معظم ومکرم موسوی ،هاشمی نژاد، بیت شریف آن بزرگوار بویژه فرزند برومند آن فقید سعید آقا سید محمدعلی موسوی ودیگر برادران و همه وابستگان سببی ونسبی ایشان که جملگی به زینت پاکی وطهارت آراسته اند(واین یکی دیگر از کرامات آن فقید از دست رفته است که تمام فرزندان وداماد های ایشان اهل فضل ودانش وطهارت هستند) ودیگر ارادتمندان آن عزیز در دیار عالمان وعابدان شهرستان دلفان تسلیت عرض می نماییم. خدایش بیامرزاد ودر کنار جدش موسی ابن جعفر علیه السلام محشور فرماید .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار